Krievijā notikuši pirmie uzbrukumi atbraukušajiem ārvalstu futbola līdzjutējiem

Ilustratīva bilde FOTO: TASS/Scanpix

Krievijā, kur ceturtdien sāksies Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs futbolā, reģistrēti pirmie uzbrukumi ārvalstu līdzjutējiem, vēsta britu mediji.

Tā pirmdien Maskavā cietis kāds Anglijas izlases līdzjutējs, kurš ticis piekauts un aplaupīts. Tiesa, futbola dzimtenes izlases atbalstītājs bijis pamatīgā alkohola reibumā.

Viņam uzbrukuši pieci vīrieši, kuri vispirms angli fiziski iespaidojuši, bet tad likuši no bankomāta izņemt naudu. Cietušais izsaucis policiju, tomēr tai nav spējis neko daudz paskaidrot, arī pēc tam, kad uz notikuma vietu izsaukts tulks.

Tikmēr Sanktpēterburgā sestdien piekauti divi Francijas izlases līdzjutēji, taču šis uzbrukums tiek saistīts ar viņu seksuālo orientāciju. Šajā gadījumā divi vīrieši uzbrukuši geju pārim, vienam pārsitot galvu un salaužot žokli.

Šajā uzbrukumā vainīgie tika arestēti, tiem izrādoties diviem Dagestānā dzimušiem jauniem cilvēkiem.

Tiek ziņots, ka otrdien apzagts arī kāds līdzjutējs no Ķīnas, kuram kādā kafejnīcā nozagta mugursoma, kurā atradusies nauda, divas biļetes uz futbola spēlēm, divi telefoni un divi planšetdatori. Ķīnietim nodarīti zaudējumi aptuveni viena miljona rubļu (13 500 eiro) apmērā.

Pirms Pasaules kausa finālturnīra Krievijā pasaules sabiedrība ir norādījusi uz drošības riskiem citu valstu līdzjutējiem, jo īpaši liekot uzmanīties Anglijas izlases atbalstītājiem.

Tāpat Krievijā un šīs valsts futbolā lielas problēmas sagādā rasisms pret melnādainajiem futbolistiem.

Pirms diviem gadiem Eiropas čempionāta laikā Francijā tieši Krievijas līdzjutēji jeb tā dēvētie ultras sarīkoja nekārtības un masu kautiņus Marseļā, par savu mērķi izvēloties Anglijas izlases līdzjutējus. Vēlāk noskaidrojās, ka šie uzbrukumi bija organizēti, piedevām to galvenais rīkotājs bija saistīts ar Kremļa sponsorētām organizācijām.

Pasaules kausa finālturnīrs ar 32 komandu dalību ilgs līdz 15.jūlijam. Turnīra atklāšanas spēlē ceturtdien Krievijas izlase Lužņiku stadionā, Maskavā, uzņems Saūda Arābijas izlases futbolistus.

Uz augšu
Back