Ētikas komisijas vadītājs: Ir jāmaina attieksme pret Inesi un Jolantu Tarvidām

LETA
Ētikas komisijas vadītājs: Ir jāmaina attieksme pret Inesi un Jolantu Tarvidām
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Inese Tarvida
Inese Tarvida Foto: Laszlo Sulyok / taekwondodata.com

Latvijas Taekvondo federācijai (LTF) ir kardināli jāmaina attieksme pret Latvijas labākajām taekvondo sportistēm, norāda Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ētikas komisijas vadītājs Raimonds Rublovskis.

LOK Ētikas komisija pirmdien izskatīja jautājumu sakarā ar dažu Latvijas sportistu publiski pausto un medijos publicēto informāciju par iespējamo sportistu pilsonības maiņu, kā arī jautājumu par LTF sportistu Jolantas Tarvidas un Ineses Tarvidas gatavošanās procesu Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Saņemot informāciju no sportistēm Jolantas un Ineses Tarvidām, LOK Ētikas komisija nolēma slēgt lietu, kas bija saistīta ar publiski izskanējušo informāciju par viņu iespējamo pavalstniecības maiņu un Vācijas kluba formas tērpu izmantošanu Eiropas čempionāta sacensībās olimpiskajās svara kategorijās Bulgārijā pērnā gada decembrī, jo viņu rīcībā pārkāpumi netika konstatēti.

Savukārt lieta pret LTF netiek slēgta, un LOK Ētikas komisija lika federācijai divu mēnešu laikā novērst trūkumus tās darbībā attiecībā uz likumdošanā noteiktajiem labas pārvaldības principiem. Tie paredz, ka sporta organizatoriskajā un pārvaldības darbā tiek ievēroti demokrātiskās pārvaldības principi, tiek definēti skaidri mērķi, tiek izstrādātas taisnīgas procedūras, tiek ievērota procesu atklātība, efektīva sadarbība ar ieinteresētajām personām, efektīvs un ilgtspējīgs regulējums.

«LTF kardināli ir jāmaina attieksme pret Latvijas labākajām taekvondo sportistēm - māsām Inesi un Jolantu Tarvidām,» sacīja LOK Ētikas komisijas vadītājs Rublovskis.

«Tas nozīmē, ka LTF ir jāsniedz un jānodrošina nozīmīga palīdzība treniņu un sacensību grafika izveidē un nodrošināšanā – pieteikumi uz sacensībām, vīzas, biļetes, dalības maksas utt. Nedrīkst atkārtoties situācija, ka federācijai nav informācijas un tā neiesaistās sportistu sagatavošanās un kvalifikācijas procesā, gatavojoties 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.»

Gadījumā, ja LTF neko nedarīs un nespēs parādīt uzlabojumus, LOK Ētikas komisija ieteiks LOK valdei, izpildkomitejai un citām institūcijām noteikt sankcijas lietā iesaistītajām sporta organizācijām un/vai personām.

Jau pagājušajā gadā plaši izskanēja konflikts, kas radās starp Tarvidu ģimeni un LTF, jo māsas pameta federācijas prezidenta Hermaņa Močaļina vadīto klubu «Hansu», pievienojoties Mārupes Sporta centra klubam. Federācijas vadība uz to reaģēja, neizsniedzot māsām Latvijas licences dalībai starptautiskās sacensībās, tāpēc viņas 2017.gada sākumā startēja ar Vācijas izsniegtām licencēm.

Vēlāk gan māsas Inese un Jolanta Tarvidas pēc LOK iejaukšanās tika pie LTF izsniegtām licencēm, kas viņām līdz šim ļāvušas startēt starptautiskās sacensībās.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu