«Dakaras» rallijreida rīkotāji cer 2020.gada sacensības atkal rīkot Āfrikā

«Dakaras» rallijreida rīkotāji cer 2020.gada sacensības atkal rīkot Āfrikā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Slavenā «Dakaras» rallijreida rīkotāji cer, ka 2020.gadā šīs sacensības atkal atgriezīsies tās sākotnējā izskatā un notiks Āfrikas kontinentā, kamēr nākamā gada sacīkstes tiks aizvadītas vienā valstī - Peru.

Nākamais gads būs pirmais, kad visi «Dakaras» rallijreida posmi notiks vienā valstī, sacensībām sākoties un finišējot Peru galvaspilsētā Limā.

Nākamā gada rallijreids notiks no 6. līdz 17.janvārim, dalībniekiem aizvadot desmit ātrumposmus. Organizatori sola, ka nākamais būs viss «smilšainākais» rallijreids tā pastāvēšanas vēsturē, jo Peru ir pieejami tuksnesim atbilstoši distanču apstākļi.

Šogad «Dakaras» rallijreids svinēja savu 40.pastāvēšanas gadadienu, tomēr kopš 2009.gada tas allaž noticis Dienvidamerikā, jo organizatori nespēja garantēt dalībnieku drošību Āfrikas kontinentā. Tieši drošības apsvērumu dēļ 2008.gadā tika atceltas sacensības.

Tagad rīkotāji izskata iespēju, sacīkstes aizvadīt Alžīrijā, Angolā un Namībijā.

Tāpat rīkotāji paziņojuši par izmaiņām sacensību nolikumā, jaunajiem noteikumiem paredzot, ka tie dalībnieki, kas mehānisku problēmu dēļ nespēj sasniegt kāda ātrumposma finišu, pēc tam var turpināt dalību sacīkstēs, cīņā iesaistoties pēc atpūtas dienas.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu