Ķēniņš: Man patīk spēlēt fizisku hokeju tikpat ļoti, cik gūt vārtus

Ronalds Ķēniņš FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš atzīst, ka viņam spēka spēle hokejā patīk tikpat ļoti, cik gūt vārtus, intervijā savam jaunajam klubam «Laussane» pastāstīja pats hokejists.

27 gadus vecais Ķēniņš pēc triumfa Šveices augstākajā hokeja līgā (NLA) ar Cīrihes «Lions» atradis jaunu darba vietu citā Šveices vienībā «Laussane». Vienošanās panākta uz trim sezonām.

«Esmu dinamisks spēlētājs. Spēka uzbrucējs, kurš uz ledus rada lielu enerģiju,» sevi kā hokejistu raksturoja Ķēniņš. «Man patīk spēlēt fizisku hokeju tikpat ļoti, cik gūt vārtus.»

Ķēniņš, kurš no 2014. līdz 2016. gadam spēlēja Ziemeļamerikā, aizvadot 43 spēles Nacionālajā hokeja līgā (NHL), izteicās, ka, otrpus okeānam iemācījies daudz jaunu lietu.

«Tā bija iespēja izzināt jaunu kultūru un adaptēties jaunā vidē. Tāpat gan Ziemeļamerikā, gan Šveicē esmu iepazinis lieliskus komandas biedrus. Trīs tituli ar Cīrihes komandu man deva vērtīgu pieredzi un ļāva saprast, kas nepieciešams, lai izcīnītu titulus.»

«Lozanna ir hokeja pilsēta, un es nevaru vien sagaidīt, kad varēšu to iepazīt tuvāk. Man ar klubu ir ļoti labi kontakti,» stāstīja Ķēniņš. «Jūtu, ka komandas vadība man uzticas, un man to apzināties ir svarīgi. Esmu gatavs pieņemt jaunus izaicinājumus.»

Latviešu spēlētājs arī pauda, ka hokeja sezonas ir garas, gan ar kāpumiem, gan kritumiem. «Čempionu kauss pilnībā parāda to, ka komanda iet pareizajā virzienā.»

Šveices čempionāta finālsērijā «Lions» uzvarēja vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvēto «Lugano» ar rezultātu 4-3. Tādējādi Ķēniņš izcīnīja savu trešo čempiona titulu Šveicē. Šie abi hokejisti palīdzēs Latvijas izlasei pasaules čempionātā, kas sāksies jau piektdien.

«Lions» klubs par Šveices čempionu kļuvis deviņas reizes, iepriekšējo reizi to paveicot 2014. gadā, bet 2012. gadā komanda kopā ar Ķēniņu to paveica, kad to trenēja Bobs Hārtlijs, kurš pašlaik vada Latvijas valstsvienību. Tikmēr «Lugano» par Šveices čempioni kļuvusi septiņas reizes, bet pēdējo reizi tas notika tālajā 2006. gadā.

Ķēniņš izslēgšanas turnīrā 18 spēlēs guva piecus vārtus un veica sešas rezultatīvas piespēles, būdams starp komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem. Savukārt regulārajā čempionātā viņam neklājās tik labi, jo uzbrucējs 40 mačos guva vienus vārtus un veica deviņas rezultatīvas piespēles.

Uz augšu
Back