Norvēģi dominē skiatlonā; Latvijas distanču slēpotājs Bikše nestartē

Martins Junsrūds Sunbī (no kreisās), Sīmens Hegstads Krīgers un Hanss Kristers Holunns

FOTO: AFP/LETA

Norvēģijas distanču slēpotājs Sīmens Hegstads Krīgers svētdien Phjončhanā tika kronēts par olimpisko čempionu 30 kilometru skiatlonā, kur sudrabu un bronzu izcīnīja arī viņa tautieši. Savukārt Latvijas pārstāvis Indulis Bikše sacensībās nestartēja.

Uz goda pjedestāla bez Krīgera kāpa vēl divi norvēģi, otro vietu izcīnot Martinam Junsrūdam Sunbī, bet bronzu iegūstot Hansam Kristeram Holunnam.

Iepriekšējo reizi norvēģu distanču slēpotāji visu olimpisko pjedestālu aizņēma 1992.gadā, kad citas valstis bez medaļām atstāja 30 kilometru distancē klasiskajā stilā.

Skiatlonā vīriem pirmie 15 kilometri bija jāveic klasiskajā stilā, bet pēc tam tikpat gara distance arī brīvajā stilā. Krīgers izšķirošajā atrāvienā devās nepilnus četrus kilometrus pirms distances beigām, vienubrīd sasniedzot 23 sekunžu pārsvaru.

Finišā viņš par 8,0 sekundēm apsteidza Sunbī, kamēr vēl 1,9 sekundes lēnāks bija Holunns.

Patlaban 24 gadus vecajam Krīgeram šis ir lielākais panākums karjerā. Decembra vidū viņš pirmo reizi karjerā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa sacensībās.

Tāpat arī 28 gadus vecajam Holunnam šī ir pirmā godalga augsta līmeņa sacensībās, kamēr 33 gadus vecais Sunbī var lepoties arī Vankūveras olimpisko spēļu sudrabu 4x10 kilometru stafetē un Soču Olimpiādes bronzu skiatlonā.

Tikmēr Soču olimpisko spēļu čempions Dario Kolonja no Šveices finišēja sestais, uzvarētājam zaudējot 25,1 sekundi. Savukārt Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Juhaness Klēbo no Norvēģijas bija desmitais, no Krīgera atpaliekot 43,4 sekundes.

Sākotnēji bija plānots, ka skiatlonā piedalīsies arī Latvijas slēpotājs Indulis Bikše, taču viņš izlēma svētdien nestartēt.

Sestdien 15 kilometru skiatlonā dāmām uzvarēja zviedriete Šarlote Kalla, sudraba godalgu izcīnīja titulētā norvēģiete Mārita Bjergena, kura kļuvusi par medaļām bagātāko sievieti ziemas olimpisko spēļu vēsturē, kamēr bronzu ieguva somiete Krista Permekoksi.

Phjončhanas olimpiskās spēles norisināsies līdz 25.februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos, turklāt pirmo reizi Ziemas Olimpiādē tiks izdalīti vairāk nekā simts godalgu komplekti.

Uz augšu