Porziņģis: Ar ceļgalu viss ir kārtībā par 100%

Kristaps Porziņģis FOTO: Reuters/LETA

Pagājušajā nedēļā satraumētais ceļgals vairs nerada bažas un ir kārtībā par visiem 100%, tāpēc Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis neredz iemeslu, lai ceturtdien nedotos laukumā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē pret Austrumu konferences līderi Bostonas «Celtics».

Porziņģis kreisās kājas ceļgalu savainoja pagājušajā nedēļā viesos pret Bruklinas «Nets», kā rezultātā otrajā puslaikā devās uz ģērbtuvēm un laukumā neatgriezās. Lai arī sākotnēji savainojums netika raksturots kā pārāk nopietns, viņš izlaida nākamos divus «Knicks» mačus, kurā komanda ar 111:96 pārspēja Oklahomasitijas «Thunder», bet pirmdien viesos ar 91:109 piekāpās Šarlotas «Hornets» basketbolistiem.

Trešdien Porziņģis aizvadīja pilnvērtīgu treniņu, pēc kura paziņoja, ka neredz iemeslu, lai ceturtdien nedotos laukumā.

«Ceļgals ir kārtībā par visiem 100%. Es neredzu iemeslu, lai nedotos laukumā ceturtdien,» Porziņģa teikto pēc treniņa citē laikraksts «Newsday». Tiesa, ceturtdien rīta treniņā ārsti vēl veiks pārbaudes Porziņģa ceļgalam, un saņemot pozitīvu atbildi par savu veselības stāvokli, latvietim tiks dota atļauja spēlēt.

«Man vispirms jāsaņem ārstu atļauja, jāuzklausa viņu domas. Jābūt gudram, jo nedrīkst lieki riskēt,» norādīja Porziņģis. Viņam ceļgals tika pārbaudīts arī pirms iepriekšējām divām spēlēm, kuras nācās izlaist, jo ceļgalā joprojām varēja just nepatīkamu spiedienu.

«Joprojām jūtu, ka ceļgalā ir spiediens, taču sajūtas vairs nav tik sliktas, kā iepriekš. Gan jau to jutīšu vēl kādu laiku, taču man arī jāpārliecinās, ka ceļgals ir stabils un laukumā jutīšos komfortabli,» piebilda spēlētājs.

«Aizvadīju pilnvērtīgu treniņu. Man ieteica, lai nepiedalos visā nodarbībā, taču vēlējos palikt līdz beigām, jo jutos labi. Ceļgals nerādīja diskomfortu.»

Porziņģis veselības likstu dēļ šosezon izlaidis sešas «Knicks» spēles. Iepriekš šosezon viņam bija problēmas ar muguru, kā arī divus mačus viņš nespēlēja izmežģītas potītes un slimības dēļ.

Tāpat «Knicks» komandai jau divas nedēļas nevar palīdzēt otrs rezultatīvākais spēlētājs Tims Hārdevejs juniors, kuram ir kājas trauma. Viņš vēl vismaz nedēļu nevarēs piedalīties komandas treniņos.

Porziņģis šosezon vidēji mačā iemetis 25,5 punktus, kamēr Hārdevejs atzīmējies ar 17,8 punktiem, abiem esot «Knicks» rezultatīvākajiem basketbolistiem.

Bostonas «Celtics» vienība latvietim parasti nav bijis parocīgs pretinieks, jo šīs komandas basketbolisti vienmēr zinājuši, kā pret viņu spēlēt aizsardzībā.

Pirmā viesošanās Ņujorkā ceurtdien būs šajā pilsētā uzaugušajam «Celtics» saspēles vadītājam Kairijam Ērvingam. Vasarā viņš atstāja Klīvlendas «Cavaliers» vienību, turklāt viņa potenciālo nākamo darbavietu sarakstā bija arī «Knicks», tomēr noslēgumā viņš pārcēlās uz Bostonu.

«Knicks» ar 16 uzvarām 30 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā atrodas astotajā vietā, kamēr «Celtics» ar 26 panākumiem 34 mačos ir pirmajā pozīcijā.

    Uz augšu
    Back