Tā kā Antidopinga biroja darbinieki būtu atbildīgi par valstiskā un starptautiskā mērogā nozīmīgu funkciju īstenošanu antidopinga jomā, ir svarīgi viņiem nodrošināt konkurētspējīgu atalgojumu, norāda VM. Tādējādi arī tiktu novērsti korupcijas riski un ietekmēšana, kā arī saglabāta darbinieku ar specifiskām kompetencēm darbība Antidopinga birojā, nodrošināta Latvijas sportistu dalība starptautiskās sacensībās, kā arī Olimpiskajās spēlēs.
Pēc VM aplēsēm, neatkarīga un efektīva Antidopinga biroja izveidei sākot ar nākamo gadu un turpmāk ik gadu nepieciešami finanšu līdzekļi 699 943 eiro apmērā. Tādejādi gadā varētu veikt līdz 1000 dopinga kontroles, kā arī vismaz 30 antidopinga izglītības pasākumus.
Veselības ministre Anda Čakša iepriekš skaidroja, ka Antidopinga aģentūras izveide Latvijā ir saistīta ar WADA rekomendācijām. «No valsts pārvaldes viedokļa, jaunas iestādes izveide nav vēlama, bet VM piedāvā reorganizēt esošu iestādi, sadalot tās funkcijas, un antidopinga jautājumiem izdalīt atsevišķu iestādi. Jaunas darba vietas netiek prasītas, turklāt, centralizējot dažus citus procesus, administratīvos jautājumus varam pat samazināt,» pauda Čakša.
Savukārt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) stāstīja, ka FM galvenais iebildums ir pret to, ka tiktu veidota jauna iestāde ar ļoti mazu cilvēku skaitu. «Parasti darbs nav efektīvs, ja puse cilvēku ir nodarbināta administratīvajā resursā, bet otra puse reāli strādā. Var saprast prasību, ka iestādei ir jābūt neatkarīgai, bet FM vēlas atrast labāku risinājumu Antidopinga aģentūrai, jo iestāde ar desmit cilvēkiem nešķiet labākais variants.»
Reizniece-Ozola apliecināja, ka nākamā gada budžetā pēc VM pieprasījuma antidopinga pasākumu īstenošanai ir ieplānoti vairāk nekā 600 000 eiro.