Jaunups uzsvēra, ka savos priekšlikumos neko neiekļāva par pieaugušo izlasi, tomēr citi LBS valdes locekļi jau pauduši viedokli, ka tas varētu būt nepieciešams.
«Pieaugušo izlase ir cits gadījums, jo tur var būt arī, ka spēlētājs, piemēram, neredz sevi pie konkrētā trenera. Tomēr citi valdes locekļi minēja, ka vajadzētu kritērijus papildināt arī par lielo izlasi un neizslēdzu, ka šādi punkti pēc diskusijām var parādīties,» pauda Jaunups, uzsverot, ka jaunatnes izlasēm šādi kritēriji ir nepieciešami, jo spēlētājos jauniešu vecumā tiek ieguldīta valsts nauda.
«Jaunatnes izlases laikā basketbolistos daudz tiek ieguldīta arī publiskā sabiedrības nauda - tā tiek tērēta nevis kādām sociālām aktivitātēm, bet profesionālām basketbola skolām. Tiek audzināti profesionāli sportisti nevis veicināts aktīvs dzīvesveids.»
«Tāpat esmu pilnīgi pārliecināts - kādus pamatus ieliksim jaunatnes izlasēs, tāpat tas vēlāk būs lielajā izlasē. Ja šīs problēmas nebūs jaunatnes izlašu laikā, nebūs arī pieaugušo izlasē,» uzskata Jaunups.
Kā vēl vienu no punktiem savos priekšlikumos viņš iekļāvis, ka par dalību izlasē «ne sava vecuma gados» LBS izvēli atstāj tikai un vienīgi basketbolista/-es ziņā.
«Neviens no šiem kritērijiem neattiecas uz gadījumiem, kad U-18 vecuma puisis atsaka U-20 izlasei, jo tas jau ir viņa brīvais laiks. Viņa pienākums ir spēlēt savā gada izlasē,» stāstīja Jaunups, atkārtoti uzsverot, ka spēlēšana jaunatnes izlasēs spēlētājiem ir pienākums.