Apskatnieks: Hārtlijs nebūs Rīgas «Dinamo» galvenais treneris

Bobs Hārtlijs FOTO: Ieva Makare / LETA

Kanādiešu speciālists Bobs Hārtlijs nebūs Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandas Rīgas «Dinamo» galvenais treneris, pavēstījis Kanādas medija «TVA Sports» hokeja apskatnieks Reno Lavuā.

«Kā norāda informācijas avots Krievijā, Hārtlijs nekļūs par Rīgas «Dinamo» galveno treneri. Noprotams, ka kluba vadība par to jau ir informēta,» trešdien tvītoja Lavuā.

Pašlaik 56 gadus vecais Hārtlijs šobrīd ir Latvijas izlases galvenais treneris, turklāt kanādieša vadībā komanda izcīnījusi uzvaras pirmajās trijās spēlēs. Tik labs planētas meistarsacīkšu sākums tai iepriekš vēl nebija izdevies. Tiesa, tam bijis pateicīgs kalendārs, jo čempionāta sākumā pretī nākušas aptuveni sava līmeņa izlases, kamēr turpinājumā jāspēkojas ar favorītiem.

Aprīļa beigās Rīgas «Dinamo» paziņoja, ka Hārtlijam piedāvāts kļūt par komandas galveno treneri, turklāt kluba padomes priekšsēdētājs Juros Savickis cerīgi izteicās par speciālista nolīgšanu. Lai gan viņš atklāja, ka skaidrībai jābūt līdz pasaules čempionātam, tā tas tomēr nebija, turklāt Hārtlijs uzsvēra, ka šobrīd viņš vēlas visu savu uzmanību veltīt valstsvienībai un par savu nākotni nerunāt.

Pirms nedēļas par jauno Rīgas «Dinamo» ģenerālmenedžeri tika apstiprināts Ģirts Ankipāns, kamēr iepriekšējais galvenais treneris Normunds Sējējs turpmāk būšot Savicka padomnieks.

Hārtlijs līgumu par valstsvienības vadīšanu noslēdzis pēc sistēmas 1+1 un pēc planētas meistarsacīkstēm kontrakts atkal būs jāpārskata. Tiesa, pēc šīs sezonas viņam beigsies līgums ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu Kalgari Flames. Šajā vienībā speciālists jau kādu laiku nestrādā, taču viņam tiek maksāta alga, tāpēc ar nākamo sezonu Hārtlija finansiālās prasības jaunajam darba devējam varētu būt lielākas.

Šajā pavasarī parādījās arī informācija, ka Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) klubs «Fribourg-Gotteron» izteicis Hārtlijam piedāvājumu nākamajā sezonā pārņemt šīs vienības grožus, turklāt arī pats speciālists nenoliedza, ka viņam esot piedāvājumi no Ziemeļamerikas un Eiropas, taču šobrīd prioritāte ir Latvijas izlase.

Hārtlijam ir liela pieredze darbā NHL, kur viņš ir trenējis trīs klubus. No 1998. līdz 2003.gadam viņš vadīja Kolorādo «Avalanche» komandu, kurā pirmajās divās sezonās vēl spēlēja Latvijas hokeja leģenda Sandis Ozoliņš. No 2003. līdz 2008.gadam viņš bija Atlantas «Thrashers» galvenais treneris, bet no 2012.gada līdz iepriekšējās sezonas beigām Hārtlijs stūrēja Kalgari «Flames» klubu.

Kanādietis 2011./2012.gada sezonā strādāja arī NLA klubā Cīrihes «ZSC Lions», kurā spēlēja Latvijas izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, aizvedot komandu līdz valsts čempionu titulam.

Hārtlijs trenera karjeru sāka 1987.gadā, sākumā strādājot ar Kanādas junioru klubiem, bet 1993.gadā viņš pārcēlās uz Amerikas hokeja līgu (AHL), kur vadīja Kornvolas «Aces» un Hēršijas «Bears» komandu, ar kuru 1997.gadā izcīnīja Kaldera kausu.

Savukārt ar Kolorādo «Avalanche» Hārtlijs 2001.gadā izcīnīja Stenlija kausu. Tāpat viņš piecas reizes NHL savus vadītos klubus ir aizvedis līdz izslēgšanas spēļu konferenču fināliem.

Hārtlijs 2015.gadā tika atzīts par NHL sezonas labāko treneri, iegūstot Džeka Edamsa vārdā nosaukto balvu.

Uz augšu
Back