Kalvītis: Hārtlijs ir Rīgas «Dinamo» galvenā trenera amata pretendentu vidū

Bobs Hārtlijs FOTO: Ieva Makare / LETA

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs ir starp kandidātiem uz Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienības Rīgas «Dinamo» trenēšanu, intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» paudis Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis.

2001.gada Stenlija kausa ieguvējs Hārtlijs par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts decembrī, un šajā nedēļas nogalē valstsvienība viņa vadībā aizvadīs pirmās spēles, divreiz spēkojoties ar Krievijas olimpisko izlasi.

Kalvītim joprojām pieder arī nepilni 10% Rīgas «Dinamo» komandas akciju un viņš laikrakstam nenoliedza, ka Hārtlijs ir starp šīs komandas galvenā trenera amata kandidātiem.

«Tas, ka Rīgas Dinamo lūkojas pēc jauna galvenā trenera, ir fakts, bet - kurš speciālists tiks nolīgts šim darbam, rādīs laiks. Potenciālo pretendentu loks ir pietiekami plašs, un viņu vidū arī ir Hārtlijs,» paudis Kalvītis. «Viņa gadījumā jārēķinās, ka tāda kalibra speciālisti ir pieprasīti un apkārt nemētājas. Turklāt jāņem vērā, ka augsta līmeņa treneri nav lēts prieks.

Tā kā Rīgas Dinamo gatavošanos jaunajai KHL sezonai sāks jūlija sākumā, līdz 15.jūnijam jautājumā par galveno treneri vajadzētu būt skaidrībai.»

Rīgas «Dinamo» komandu šosezon trenēja Normunds Sējējs, kurš ir arī tās ģenerālmenedžeris, bet Latvijas vienība palika Rietumu konferences pēdējā pozīcijā, atkal nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.

Tāpat Kalvītis komentēja, ka Latvijas čempionātam labākais risinājums būtu rīkot kopēju turnīru ar Lietuvu un Igauniju, bet virslīgā spēlējošo komandu skaitu viņš vēlētos palielināt līdz desmit, kas būtu par trim vairāk, nekā sacensībās piedalījās šosezon.

«Ar cerībām raugos uz Daugavpili, kur ir visi priekšnosacījumi virslīgas komandai,» teica LHF prezidents, atgādinot, ka nākamnedēļ Latvijas izlase Daugavpilī aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Baltkrieviju. «Tā ir otra Latvijas lielākā pilsēta, kurā darbojas mākslīgā ledus halle, ir bērnu un jauniešu komandas, bet pašlaik nav komandas, kas spēlētu Latvijas virslīgā. Izlases spēles Daugavpilī turklāt var uzskatīt par hokeja popularizēšanu Latgalē, kaut arī finansiāli izdevīgāk tās būtu rīkot «Arēnā Rīga», kurā var pārdot daudzkārt vairāk ieejas biļešu nekā Daugavpils arēnā. Šāda tradīcija tiks turpināta, jo augstas raudzes hokejs reģionos ar nelieliem izņēmumiem nav klātienē pieejams.»

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas izlase aizvadīs desmit pārbaudes spēles. Pirmajos mačos Latvija sestdien un svētdien «Arēnā Rīga» sacentīsies ar Krievijas olimpisko izlasi, bet turpinājumā 7. un 8. aprīlī Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) ietvaros Daugavpilī būs mači ar Baltkrieviju.

Pēc tam Latvija 14. un 15. aprīlī izbraukumā tiksies ar Zviedriju, 21. un 22. aprīlī «Arēnā Rīga» tiks spēlēts ar Franciju, bet 30.aprīlī un 1.maijā būs mači izbraukumā pret Vāciju.

Pasaules čempionātā Ķelnē A apakšgrupā Latvija tiksies ar Krieviju, ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Dāniju un Itāliju.

    Uz augšu
    Back