Kravčenoka/Graudiņa zaudē PK četru zvaigžņu posma astotdaļfinālā

Tīna Graudiņa (no labās) un Anastasija Kravčenoka

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Latvijas sieviešu pludmales volejbola pāris Anastasija Kravčenoka un Tīna Laura Graudiņa piektdien piedzīvoja zaudējumu Portugāles kūrortpilsētā Ešpiņu notiekošā Pasaules kausa četru zvaigžņu posma astotdaļfinālā.

Kravčenoka/Graudiņa, kuras bija izliktas ar 18.numuru, astotdaļfinālā ar rezultātu 1-2 (19:21, 21:18, 10:15) zaudēja ar desmito numuru izliktajām vācietēm Sandrai Itlingerei un Kimai Bērensai.

Līdz ar to Kravčenokai/Graudiņai sacensības noslēdza devītajā vietā.

Graudiņa/Kravčenoka pirmajās divās B grupas spēlēs demonstrēja teicamu sniegumu un guva uzvaras, tostarp pār spēcīgajām brazīlietēm Barbaru Seišasu de Freitasu un Fernāndu Alvisu.

De Freitasa ir 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempione. Tāpat viņa 2015.gadā tika kronēta par pasaules čempioni, bet 2013.gadā planētas meistarsacīkstēs guva bronzu. Ar Alvisu viņa apvienojās pēc 2016.gada olimpiskajām spēlēm.

Pēc divām uzvarām apakšgrupā Kravčenoka/Graudiņa iekļuva astotdaļfinālā, izlaižot izslēgšanas spēļu pirmo kārtu.

Savukārt trešdien šī turnīra kvalifikāciju nepārvarēja cits Latvijas sieviešu duets Alise Lece un Ilze Liepiņlauska, kuras zaudēja izšķirošajā - otrajā - kārtā.

Vīriešu sacensībās Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs piektdien svinēja uzvaras šī paša turnīra otrajās spēlēs. Tādējādi izslēgšanas turnīru viņi sāks no otrās kārtas jeb astotdaļfināla.

Pirms iepriekšējās sezonas notika izmaiņas Pasaules kausa posmu gradācijā. Nozīmīgākajām sacensībām - pasaules čempionātam, «Major» posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram - piešķirtas piecas zvaigznes, «Grand Slam» posmiem - četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm.

Uz augšu