Medijs: Bertāns ar «Spurs» grasās noslēgt 20 miljonus dolāru vērtu līgumu

Dāvis Bertāns FOTO: Reuters/ScanPix

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns ar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienību Sanantonio «Spurs» grasās noslēgt līgumu uz pieciem gadiem par kopējo summu 20 miljoni dolāru (17 miljoni eiro), vēsta ietekmīgais portāls «Sportando».

Pašlaik 25 gadus vecais uzbrucējs ir kļuvis par ierobežoti brīvo aģentu, bet tuvākajā laikā viņš grasās ar klubu panākt jaunu vienošanos.

Bertāns «Spurs» rindās spēlējis iepriekšējās divas sezonas, pirms diviem gadiem parakstot līgumu par kopējo summu aptuveni 1,5 miljonu dolāru (1,3 miljoni eiro). Līdz ar to jaunais kontrakts latvietim garantētu ievērojamu algas pielikumu.

Aizvadītajā sezonā Bertāns 77 spēlēs vidēji iemeta 5,9 punktus, kamēr izslēgšanas turnīrā viņa loma mazinājās, piecos mačos caurmērā izceļoties ar 3,4 punktiem.

Kopumā Bertāns NBA regulārajā čempionātā aizvadījis 144 spēles, kurās vidēji iemetis 5,3 punktus, bet 18 «play-off» mačos viņa kontā caurmērā 2,9 punkti. Pa šo laiku latvietis vairākas reizes nosūtīts arī uz NBA Attīstības līgu.

Sanantonio klubs tiesības uz Bertānu ieguva 2011.gada NBA draftā, kad viņu sākotnēji otrajā kārtā ar 42. numuru izvēlējās Indiānas «Pacers», kas gan šo spēlētāju uzreiz aizmainīja uz «Spurs».

Savas karjeras laikā Bertāns ir spēlējis ne tikai Latvijā, bet arī Slovēnijā, Serbijā un Spānijā.

Šobrīd Bertāns kopā ar Latvijas izlasi gatavojas 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm.

Uz augšu
Back