Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Koziols: Kirov, atkāpies! Esmu gatavs strādāt

Viesturs Koziols FOTO: Edijs Pālens / LETA

Uzņēmējs Viesturs Koziols ir atgriezies Latvijā un gatavs sakārtot vietējo hokeja saimniecību. Viņš ir gatavs kļūt par Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidentu, aicinot no amata atkāpties ilggadējo organizācijas vadītāju Kirovu Lipmanu.

Pirms pavisam neilga laika viņš teica: ja būs kāds, kas ies viņa vietā, viņš [Lipmans] no amata atkāpsies. «Kirov, atkāpies! Esmu gatavs tavā vietā strādāt,» sarunā ar «Latvijas Radio» sacīja Koziols. «Esi goda vīrs. Pateici A, pasaki arī B. Piedod, Kirov, tu esi pārāk ilgi tai krēslā sēdējis un šajā laikā Latvijas hokejs ir regresējis visās sfērās.»

Koziols bija viens no atjaunotā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas «Dinamo» dibinātājiem. Iepriekš viņš bija arī «Rīga2000» prezidents.

«Hokejā ļoti aktīvi esmu darbojies gandrīz desmit gadus,» sacīja Koziols. «Nav bijis gada, kad nav bijuši kaut kādi skandāli un saķeršanās ar federāciju.

Tas, kas notiek Hokeja federācijā un ar Hokeja federāciju saistībā, tas nav smieklīgi, bet gan nožēlojami.

Mani izbrīna, cik hokeja sabiedrība vienaldzīgi pret to izturas.»

LHF vadību iepriekš kritizējuši vairāki aktīvie un bijušie hokejisti. Pēdējais no viņiem bijis pieredzējušais vārtsargs Edgars Masaļskis, kurš nesen paziņoja par karjeras beigšanu valstsvienībā.

«Būšu tiešs un atklāts. Ir cilvēki, kurus Kirovs ir piesildījis, sasildījis un paņēmis azotē un ar kaut kādiem solījumiem viņus čubina. Iespējams, tāpēc arī hokeja sabiedrība neko negrib mainīt. Viņiem ar Kirova dotajiem labumiem ir gana labi. Nodzīvoju trīs gadus Šveicē un nepaslinkoju - aizgāju ciemos pie draugiem uz Šveices Hokeja federāciju, bet Kirovam tas nepatika. Aizgāju arī uz Starptautisko Hokeja federāciju (IIHF) un daudz ko uzzināju. Ko tādu, kas Kirovam ļoti nepatiks. Lai paliek arī saldais ēdiens - visas kārtis neatklāšu. Uzzīmēju ideālo modeli, kādai būtu jābūt ideālai hokeja saimniecībai,» teica Koziols.

Koziols apgalvo, ka viņam ir labi kontakti Somijas, Zviedrijas, ASV un Kanādas Hokeja federācijās. «Zinu, kā organizē hokeja saimniecības. Tā pati Šveice ir ideāls piemērs. Paskatīsimies uz to pirms pieciem, sešiem, septiņiem gadiem.

Mēs vairs nevaram Slovēniju apspēlēt, nevaram vinnēt Norvēģiju. Mīļie cilvēki, kas pie tā ir vainīgs!

Vai vecāki? Mūžīgie skandāli un apmelošanas. No kā gan tas nāk? No viena cilvēka. Sauksim lietas īstajos vārdos,» pauda Koziols.

2004. gadā tika nodibināta Latvijas Hokeja savienība (LHS). Tomēr Hokeja federācijas funkcijas tai pirms 12 gadiem pārņemt neizdevās.

Latvijas Hokeja federācijas kongress notiks 7. oktobrī. Tā darba kārtībā gan nav jautājumu par prezidenta pārvēlēšanu.

«Domāju, ka ir cilvēki, kas netic, ka kaut kas var mainīties. Viņi domā, ka Kirovs ir mūžīgs. Negribu viņam novēlēt kaut kādas veselības problēmas, neesmu ļauns cilvēks. Tomēr pēc maniem dažiem «randiņiem» Šveicē Kirovam ir pamats baidīties, ka tiks izmests vai pārbalsots. Viņš nav bijis godprātīgs, izmantojot finanses, kas bijušas viņa rīcībā,» sacīja Koziols.

Uz augšu
Back