Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ikauniece-Admidiņa pēc tāllēkšanas atkāpjas uz 12.vietu

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: MATT SLOCUM / TT NYHETSBYRÅN

Latvijas septiņcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa atrodas 12.vietā pēc sestdien veiktās Riodežaneiro olimpisko spēļu piektās disciplīnas, kur sportistes sacentās tāllēkšanā.

Pēc piektdien aizvadītajām četrām disciplīnām latviete bija devītā, bet pēc tāllēkšanas disciplīnas viņa zaudējusi trīs pozīcijas.

Pēc piecām disciplīnām Ikauniece-Admidiņa iekrājusi 4669 punktus, bet līdere ar 5018 punktiem ir beļģiete Nafisatu Tiama, kura par pieciem punktiem apsteidz titulēto Džesiku Enisu-Hilu no Lielbritānijas.

Plkst.2 tiks sāktas sacensības šķēpmešanā, bet pēc tam plkst.4.45 būs 800 metru skrējiens.

Tāllēkšanā latviete ar 6,12 metru tālu lēcienu nopelnīja 887 punktus, kas bija 18.labākais rezultāts, bet tālākais lēciens padevās Tiamai, kura lēca 6,58 metrus un nopelnīja 1033 punktus.

Sacensības sākās piektdienas rīta sesijā, kad septiņcīņas sportistes veica 100 metru barjerskrējienu un augstlēkšanu.

Barjeru distance sportistēm bija jāveic lietainos laikapstākļos, kas gan netraucēja dažām atlētēm sasniegt personiskos rekordus.

Otrais skrējiens, kurā piedalījās Ikauniece-Admidiņa, sākās nervozi, jo divas sāncenses veica pāragru startu. Tomēr ar trešo piegājienu skrējiens aizritēja veiksmīgi, un latviete distanci veica 13,33 sekundēs, savā skrējienā būdama pārliecinoši ātrākā.

Par šo rezultātu Ikauniece-Admidiņa nopelnīja 1075 punktus. Maija beigās, kad jūrmalniece prestižajās sacensībās Austrijas pilsētā Gecisā sasniedza jaunu valsts rekordu septiņcīņā, Ikauniece-Admidiņa distanci veica 13,07 sekundēs un nopelnīja 1114 punktus.

Visātrākais skrējiens padevās Londonas olimpisko spēļu čempionei Džesikai Enisai-Hilai no Lielbritānijas, kura distanci veica 12,84 sekundēs un nopelnīja 1149 punktus.

Savukārt augstlēkšanā Ikauniece-Admidiņa ar otro piegājienu pārvarēja 1,68, 1,71 un 1,74 metru augstumā novietotas latiņas. Ar trešo piegājienu viņai izdevās pārlēkt 1,77 metrus augstu latiņu, taču vēl trīs centimetrus augstākās lēciens latvietei nepadevās.

Ar 1,77 metrus augstu lēcienu un 941 punktu Latvijas sportiste šajā disciplīnā uzrādīja 15.rezultātu, bet visaugstākie lēcieni padevās Džonsonei-Tompsonei un beļģietei Nafisatu Tiamai, kuras pārlēca 1,98 metrus un dabūja 1211 punktus.

Piektdienas vakara sesija septiņcīņas sacensībās iesākās ar lodes grūšanas sacensībām, un pirmajā mēģinājumā Ikauniece-Admidiņa lodi aizgrūda 13,52 metrus tālu. Tas pēcāk izrādījās viņas labākais mēģinājums šajās sacensībās, jo pēc tam viņa rīku raidīja 13,38 un 13,15 metrus tālu.

Sasniegtie 13,52 metri Ikauniecei-Admidiņai ļāva tikt pie 762 punktiem. Tas summā bija 16.labākais rezultāts, kamēr ar 14,91 metru triumfēja Tiama, tikdama pie 855 punktiem.

Pirmā diena septiņcīņā noslēdzās ar 200 metru sprintu, kurā Ikauniece-Admidiņa finišu sasniedza pēc 23,76 sekundēm, savā skrējienā ieņemot trešo vietu un tikai par 0,12 sekundēm atpaliekot no sava personiskā rekorda. Šāds rezultāts latvietei ļāva tikt pie 1004 punktiem un šajā disciplīnā iegūt trešo vietu.

Tikmēr 200 metros ātrākā bija Katarīna Džonsone-Tompsone no Lielbritānijas, kura finišu sasniedza pēc 23,26 sekundēm un kura par to nopelnīja 1053 punktus.

Pirms olimpiskajām spēlēm Ikauniece-Admidiņa, kura pērn izcīnīja bronzu pasaules čempionātā, tika minēta kā olimpisko spēļu medaļu pretendente. Vēl maijā latviete sasniedza jaunu valsts rekordu (6622 punkti) un izcīnīja otro vietu prestižajās septiņcīņas sacensībās Austrijas pilsētā Gecisā.

Ikauniece-Admidiņa piedalījās arī 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, kad ar atkārtotu Latvijas rekordu viņa izcīnīja devīto vietu. Pēdējā pusotra gada laikā sportiste valsts rekordu labojusi četras reizes.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro risināsies līdz 21.augustam.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu