Latvijas U-20 hokejisti trešajā trešdaļā salauž Austriju

Latvijas U-20 hokeja izlase Itālijā notiekošā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra pirmajā mačā svētdien ar rezultātu 5:1 (1:1, 0:0, 4:0) pieveica vienaudžus no Austrijas.

Spēles rezultātu 11.minūtē atklāja Mārtiņš Dzierkals, bet pirmās trešdaļas beigās austrieši panāca izlīdzinājumu. Otrajā trešdaļā rezultāts nemainījās, tomēr noslēdzošajās 20 minūtēs Latvijai pa reizei precīzi meta Roberts Locāns, Rūdolfs Balcers, Edgars Homjakovs un Rodrigo Ābols, nodrošinot panākumu.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika nosaukts Locāns.

«Pirmā spēlē čempionātā vienmēr ir grūta, jo ir pati svarīgākā. No tās daudz kas atkarīgs, kā turnīrs aizies,» Latvijas Hokeja federācijas (LHF) mājas lapā citēts galvenais treneris Ģirts Ankipāns. «Pirmo periodu iesākām smagi, jo bija daudz noraidījumu. Labi, ka izturējām. Austrieši savukārt trešajā periodā pagura, bet mēs parādījām uz ko patiesībā esam spējīgi. Nākamā spēle mums jau rīt pret slovēņiem. Tāda pati vien komanda ir kā Austrija.»

Vēl vienā čempionāta ievada mačā Baltkrievija ar 6:1 svētdien sagrāva Slovēniju.

Turpinājumā pirmdien latvieši tiksies ar Slovēniju, trešdien pretiniekos būs Baltkrievija, ceturtdien gaidāms mačs pret mājiniekiem itāļiem, bet sestdien paredzēta cīņa pret Norvēģiju, kas iepriekšējā čempionātā zaudēja vietu augstākajā divīzijā.

Pēc viena apļa turnīra ceļazīmi uz augstāko divīziju iegūs tikai kopvērtējuma uzvarētāji.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde izvirzījusi izlasei uzdevumu pēc divu gadu pārtraukuma atgriezties pasaules čempionāta elites divīzijā.

Kaut šajā čempionātā var spēlēt pat 1995.gadā dzimušie hokejisti, Latvijas izlasē seši spēlētāji dzimuši 1997.gadā, bet vārtsargs Egils Mareks Mitens pat 1998.gadā.

Latvijas U-20 hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā

Vārtsargi: Matīss Edmunds Kivlenieks (Foristleikas «Lakers», MNJHL/ASV), Egils Mareks Mitens («Rīga»).

Aizsargi: Kristaps Roberts Zīle, Ralfs Grīnbergs, Kārlis Čukste (visi - «Rīga»), Romāns Ņekļudovs (Kišiņevas «Platina», MHL/Moldova), Maksims Ponomarenko («Lorenskog», Norvēģija), Kristiāns Rubīns («Vasteras», Zviedrija), Jānis Jaks (Minesotas «Wilderness», NAHL/ASV), Kristofers Bindulis («Soo Eagles», NAHL/ASV).

Uzbrucēji: Rodrigo Ābols, Rūdolfs Maslovskis, Ruslans Ignatovičs, Frenks Razgals, Gatis Sprukts, Mārtiņš Dzierkals (visi - «Rīga»), Edgars Homjakovs (Kišiņevas «Platina», MHL/Moldova), Rūdolfs Balcers (Stavangeras «Oilers», Norvēģija), Roberts Locāns («Karlskoga U-20», Zviedrija), Haralds Egle (Medisonas «Capitols», USHL/ASV), Oskars Batņa (Bismarkas «Bobcats», NAHL/ASV), Bruno Birzītis («Soo Eagles», NAHL/ASV).