Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Skonto» un «Jūrmalai» kopvērtējumā atņemti pa četriem punktiem

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Čīka / LETA

Parādos pret spēlētājiem iestigušie Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionāta klubi Rīgas «Skonto» un «Jūrmala» izpelnījušies četru punktu sodu turnīra kopvērtējuma tabulā, trešdien lēmusi Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komisija (DK).

Šis sods nozīmē, ka kopvērtējuma vicelīdere «Skonto» četras kārtas pirms sezonas beigām no līderes «Ventspils» atpaliek jau par sešiem punktiem. Arī pēdējās vietas īpašniece «Jūrmala» no devītajā pozīcijā esošās «Metta»/«Latvijas Universitāte» komandas tagad atpaliek par sešiem punktiem, kas klubam, visticamāk, nozīmēs vietas zaudēšanu virslīgā.

Abiem klubiem atņemts pa vienam punktam par nenokārtotajām saistībām pret trim saviem bijušajiem spēlētājiem, kā arī vēl pa vienam punktam atņemts par savlaicīgu DK sodu neizpildi.

Iepriekš abiem klubiem pirms iespējamu jaunu sankciju ieviešanas tika dots jauns termiņš, laiks līdz pagājušās nedēļas pirmdienai, lai segtu parādus pret saviem bijušajiem futbolistiem. Saņemot abu klubu papildu iesniegumus un dokumentus, DK nolēma atlikt jautājuma izskatīšanu, pieaicinot klubu pārstāvjus uz nākamo komisijas sēdi, kas risinājās trešdien.

Iepazīstoties ar LFF Spēlētāju statusu un pāreju komisijas (SSPK) 14.oktobra vēstules saturu attiecībā uz lēmumiem, kuri paredz «Jūrmalai» izpildīt finansiālās saistības pret spēlētājiem, 15.oktobra vēstuli no virslīgas vadības par soda naudas maksājumu savlaicīgu neveikšanu un 15.oktobra vēstuli no «Skonto», kā arī uzklausot abu klubu pārstāvjus, DK konstatēja, ka klubi atkārtoti nav pildījuši SSPK un DK lēmumus noteiktajos termiņos, par ko iepriekš abiem klubiem tika piemēroti gan brīdinājumi, gan naudas sodi, gan aizliegums reģistrēt jaunus spēlētājus un punktu samazināšana.

Abiem klubiem noteikts jauns termiņš - 30.oktobris - SSPK un DK lēmumu izpildei.

Pirms tam 2.septembrī DK jau atņēma abiem klubiem pa trim čempionāta kopvērtējuma punktiem un noteica 8.septembri kā termiņu SSPK un DK lēmumu izpildei. Pēcāk abi klubi vērsās LFF Apelāciju komisijā, bet DK lēma atlikt jautājuma izskatīšanu attiecībā uz iespējamo papildu sankciju piemērošanu līdz Apelāciju komisijas lēmumam.

Apelāciju komisija 17.septembrī lēma abiem klubiem piemērotos sodus samazināt līdz viena punkta atņemšanai kopvērtējuma tabulā. Savukārt pēc tam DK, saņemot 19.septembra SSPK vēstuli attiecībā uz to, ka līdz minētajam datumam «Skonto» un «Jūrmala» nav izpildījušas attiecīgos SSPK lēmumus, nolēma noteikt jaunu termiņu SSPK lēmumu izpildei - 6.oktobri.

«Skonto» gadījumā spēlētāji, pret kuriem ir nenokārtotas saistības, ir Kirils Ševeļovs, Nauris Bulvītis un krievu leģionārs Vladislavs Ovsjaņņikovs, bet starp tiem vairs netiek minēts Alans Siņeļņikovs. Savukārt «Jūrmalas» gadījumā šie spēlētāji ir Pāvels Mihadjuks, Maksims Rafaļskis un Dmitrijs Halvitovs.

Pēc diskutablā Apelāciju komisijas lēmuma par klubiem piešķirtā punktu soda samazināšanu LFF valde atstādināja no amata komisijas vadītāju Kārli Villerušu.

Tāpat «Skonto» klubs parādu pret Valsts ieņēmumu dienestu (VID) dēļ jau saskāries ar savas saimnieciskās darbības pārtraukšanu, tomēr tas komandai neliegs šo sezonu nospēlēt līdz galam.

Pirms tam virslīgas čempionāta vadība jūnijā, balstoties uz iepriekš notikušu balsojumu, izslēdza «Skonto» un «Jūrmalu» no savas biedrības, tādējādi liedzot tām turpmāku dalību čempionātā. Pēdējais vārds šādos jautājumos gan pieder LFF, tomēr DK sēdē nekāds lēmums netika pieņemts, federācijai aicinot virslīgas vadību atkārtoti balsot par abu klubu izslēgšanu no savas biedrības, kam pēc tam sekotu attiecīgs LFF atbildīgo institūciju lēmums. «Skonto» un «Jūrmala» virslīgas čempionāta biedru statusu zaudēja, jo nebija samaksājušas šīs sezonas dalības maksu 3000 eiro apmērā. Tiesa, pēcāk abi klubi naudu tomēr samaksāja, taču tie joprojām ir izslēgti no biedrības un nebūs tajā tik ilgi, kamēr biedrības valde nesasauks pilnsapulci un biedri nenobalsos par uzņemšanu atpakaļ.

Abu komandu futbolisti šosezon pa vienai reizei neizmaksāto algu dēļ boikotējuši spēles, kā rezultātā klubiem tika ierakstīts tehniskais zaudējums. Vēl viena tāda atkārtota gadījuma rezultātā vienības no virslīgas tiktu izslēgtas.

Savukārt pavasarī dienu pirms jaunās virslīgas čempionāta sezonas sākuma licencētas startam sacensībās bija astoņas no desmit komandām, jo LFF iepriekš licences atteica pērnās sezonas otrajam un trešajam spēcīgākajam klubam «Skonto» un Daugavpils «Daugava». «Skonto» komanda pie starta virslīgā sākotnēji netika pielaista nenokārtoto parādsaistību dēļ, bet «Daugavai» licence netika piešķirta, jo tai nav izveidota kluba struktūrā iekļauta jaunatnes akadēmija. Tomēr vēlāk pēc ļoti ilgas Apelāciju komisijas sēdes abu klubu apelācijas tika apmierinātas, tiem tādējādi saņemot kārotās licences.

Tāpat atklāts, ka ar DK par piemērotajiem sodiem līdz šim nav norēķinājušās Rīgas «Daugava» un Daugavpils «Daugava», kuru parādi ir attiecīgi 1310 un 220 eiro. Abi klubi saņēmusi oficiālus brīdinājumus, bet soda naudas tiem jāiemaksā līdz 30.oktobrim.

Virslīgas kopvērtējumā «Ventspils» futbolistiem 32 mačos ir 71 punkts, bet tagad par sešiem punktiem no tās atpaliek iepriekš ilglaicīgā līdere Rīgas «Skonto». Trešo vietu ar 61 punktu ieņem «Jelgava», kurai ar 59 punktiem seko Daugavpils «Daugava». Savukārt «Liepājas» futbolisti ir piektie ar 56 punktiem.

Sesto vietu ar 44 punktiem ieņem Jūrmalas «Spartaks», tam ar 43 punktiem seko Rīgas «Daugava», bet 23 punkti ir «Daugavpils» vienībai. Tikmēr 13 punktus iekrājusi «Metta»/«Latvijas Universitāte», no kuras tagad par sešiem punktiem atpaliek «Jūrmala».

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu