Somijas juniori iekļūst pasaules hokeja čempionāta finālā

Pasaules U-20 hokeja čempionāta finālā pirmdien Helsinkos iekļuva sacensību mājiniece Somijas valstsvienība, kas pusfināla mačā ar 2:1 pārspēja Zviedrijas vienaudžus.

(Papildināta ceturtā rindkopa.)

Rezultātu spēles 11. minūtē no tuvas distances atklāja zviedru uzbrucējs Rasmuss Asplunds. Turpinājumā mājinieki atbildēja ar diviem vārtiem. Izlīdzinājumu somiem mača vidusdaļā panāca Rope Hints, bet uzvaru 34. minūtē vairākumā nodrošināja Anti Kalapudass.

Somijas U-20 izlase pasaules čempionāta finālā 40 gadu laikā spēlēs astoto reizi.

Tikmēr vēlāk notikušajā otrajā pusfinālā Krievijas izlase ar 2:1 pārspēja ASV hokejistus. Uzvarētājiem vārtus guva Pavels Kraskovskis un Jegors Korškovs, bet ASV labā vienus iemeta Kristians Dvoraks.

Cīņas par zelta un bronzas medaļām Helsinku «Hartwall Arena» risināsies otrdien.

Elites divīziju pameta Aleksandra Beļavska vadītā Baltkrievijas komanda, kuras vietā nākamajā pasaules čempionātā spēlēs Latvijas U-20 hokejisti.