Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Baltijas ceļa velobrauciena 1. posmā liels līderu pārsvars un ukraiņu uzvara

Baltijas ceļa velobrauciena 1. posmā liels līderu pārsvars un ukraiņu uzvara
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Zigismunds Zālmanis, "Nikon"

Trešdien, 20.augustā, Viļņā sākās Baltijas ceļa velobrauciens jeb «Baltic Chain Tour» (UCI 2.2 kategorija), kas šogad veltīts Baltijas ceļa 25.jubilejai. Pirmajā posmā noteicošais bija jau sacensību sākumā sāktais vairāku braucēju atrāviens, bet uzvarēja ukrainis Mihailo Kononeko («Kolss Cycling Team»).

Pirmajā posmā uz starta stājās 20 komandas un 119 riteņbraucēji. Latviju šajā Baltijas ceļa velobraucienā pārstāv abas Kontinentālās komandas - «Rietumu – Delfin» un «Alpha Baltic/ Unitymarathons.com».

Baltijas ceļa velobrauciena pirmais posms vijās no Lietuvas galvaspilsētas Viļņas līdz Panevēžai, kur pirms finiša veica četrus apļus pa šīs pilsētas ielām. Kopumā sportisti pirmajā dienā veica 184,5 km garu distanci, kurā bija trīs sprinta starpfiniši.

Neilgi pēc tehniskā starta vairāki braucēji centās izrauties no lielās grupas, bet visi centieni bija nesekmīgi. 20.kilometrā no peletona izrāvās četri braucēji, starp kuriem bija arī Latvijas čempions Andris Vosekalns («Rietumu – Delfin»). Līdz pirmajam starpfinišam 57.kilometrā līderiem pievienojās vēl desmit braucēji, starp tiem arī Māris Bogdanovičs no «Alpha Baltic/ Unitymarathons.com» (starpfinišā uzvarēja Martin Laas no Sāremā reģionālās komandas).

Pirms otrā starpfiniša 92.kilometrā līderiem centās pietuvoties vēl 10 braucēji, taču viņus drīz jau «apēda» lielā grupa. Otrajā starpfinišā Latvijas sportisti atkal neiesaistījās par uzvaru (ātrākais bija Clemens Fankhauser no «Tirol Cycling Team»), bet tad līderi sāka palielināt atrāvienu. Līdz 100.kilometram atrāviens bija jau 5 minūtes, bet, tuvojoties Panevēžai, - pārsniedza arī 10 minūtes.

Panevēžā pēdējā sprintā atkal ātrākais bija Clemens Fankhauser, bet pilsētas ielās priekšpēdējā aplī no līderu grupas izdevās atrauties Mykhaylo Kononenko («Kolss Cycling Team»), kurš vienatnē arī finišēja. Otrajā vietā David van der Poel («BKCP-Powerplus»), bet trešais – Clemens Fankhauser. Labākais no Latvijas braucējiem bija Vosekalns, izcīnot sesto vietu, bet Bogdanovičam – 10.vieta. Detalizēti sacensību rezultāti aplūkojami sacensību mājaslapā – www.balticchaintour.com

Labākais no Latvijas braucējiem Andris Vosekalns: «Sacīkste sākumā bija nervoza. Pirms tehniskā starta un pēc tā tādi nervozi visi. Tad bija neliels atrāviens, vēl daži mēģinājumi. Tad aizbēgām četratā, bija mums 50 sekundes, tad samazinājās starpība un skatījos, ka jau klāt. Tad pateica, ka vēl viena grupa brauc klāt. Teica, ka mums raujas klāt vēl kāds no mūsējiem, bet tā arī nesagaidījām viņus. Tad pateica, ka sekotāji aizbraukuši nepareizi un noņems 5 minūtes, tad nācās sākt strādāt. Līderu grupā ukraiņiem bija pārsvars, jo viņi bija trīs, tas daudz ko dod, bet pārējie bija pa vienam no komandas. Tagad jācenšas uzvarēt nākamos posmos, nekas jau nav zaudēts. Vēl jau četri etapi, katrs posms būs izšķirošs.»

Turpinājumā Baltijas ceļa velobrauciens pārceļas uz Latviju. Jau trešdienas vakarā sportisti ieradīsies Latvijas galvaspilsētā Rīgā, kur ceturtdien startēs otrais posms. Iespaidīgais riteņbraucēju peletons ceturtdien pulcēsies Rīgā. Svinīgais starts pulksten 14.00 tiks dots uz Brīvības ielas lielajā laukumā pie tirdzniecības centrā «Elkor Plaza». Jau no pulksten 12.30 notiks komandu prezentācija. Uz startu aicināti visi Latvijas sporta līdzjutēji, lai atbalstītu pašmāju, kā arī citu valstu riteņbraucējus. No Rīgas sportisti dosies uz Siguldu, kur veiks apļus pa pilsētas apkārtnes ceļiem, pievarot arī tradicionālo Siguldas kalnu. Ikviens siguldietis aicināts atbalstīt dalībniekus jau ap pulksten 16.00, kad dalībnieki sasniegs pilsētu. Finišs gaidāms ap pulksten 17.30 pie stacijas pulksteņa. Kopumā riteņbraucējiem jāveic 160 kilometru gara distance.

Trešais posms piektdien sāksies vēl vienā no Latvijas sportiskākajām pilsētām - Valmierā. Jau no pulksten 11.00 visi Vidzemes sporta draugi aicināti pulcēties pie Valmieras pilsētas pašvaldības, kur gaidāma komandu prezentācija. Tajā iepazīstinās ar visām komandām un to braucējiem.

Starts turpat Valmieras centrā gaidāms pulksten 12.00. Riteņbraucēji vispirms dosies Rūjienas virzienā, bet tad jau iebrauks Igaunijā. Finišs 177 kilometru garajā trešajā posmā gaidāms Pērnavā. «Baltijas ceļa» daudzdienu velobrauciens finišēs 24. augustā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, kad arī tiks noskaidrots uzvarētājs.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu