U-18 basketbolistes ceļazīmi uz A divīziju sadalīs ar Izraēlu

Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlase sestdien Rumānijā notiekošā Eiropas čempionāta B divīzijas turnīra pusfināla mačā ar rezultātu 57:84 (12:18, 19:22, 10:22, 16:24) pārliecinoši piekāpās Ungārijai.

Līdz ar to Latvijas basketbolistes svētdien cīņā ar Izraēlu, kas otrā pusfināla zarā zaudēja Igaunijai, izspēlēs atlikušo ceļazīmi uz A divīziju.

Daudz apņēmīgāk maču iesāka spēcīgās Ungārijas basketbolistes, pāris minūšu laikā panākot septiņu punktu pārsvaru (8:1). Ceturtdaļas noslēdzošajās minūtēs ungārietes panāca jau 13 punktu pārsvaru (18:5), tomēr atlikušajās sekundēs Latvijai izdevās deficītu samazināt līdz sešiem punktiem (12:18).

Otrās cīņas minūtes tika aizvadītas daudz līdzvērtīgāk. Četras minūtes līdz puslaika izskaņai latvietes šokēja pretinieces un izvirzījās vadībā (31:29), taču ilgi Latvijai pārsvaru noturēt neizdevās, ungārietēm pēcāk atkal pārņemot cīņas grožus savās rokās.

Vāji Latvija iesāka trešo ceturtdaļu, pretiniecēm regulāri realizējot precīzus metienus (48:33). Ceturkšņa turpinājumā Ungārijai piederēja pārsvars 20 punktu robežās. Spēles noslēdzošajā daļā Ungārija turpināja lieliski spēlēt savā aizsardzības zonā, kā arī pie pretinieču groza, izcīnot pārliecinošu uzvaru un nodrošinot vietu A divīzijā.

Latvijas izlases rindās Vineta Bīriņa guva 16 punktus, bet deviņi punkti Lindas Magones kontā.

Latvija iekļuva šī turnīra pusfinālā pēc tam, kad pirmajā posmā ar divām uzvarām trīs mačos ierindojās pirmajā vietā A apakšgrupā, tādējādi sasniedzot otro posmu, kur izcīnīja divas uzvaras divās spēlēs, iekļūstot starp labākajām četrām B divīzijas komandām un turpinot cīnīties par iespēju spēlēt A divīzijā.

Tādējādi A divīzijai jau kvalificējusies Ungārija un Igaunija.

Čempionāta pirmajā posmā Latvijas izlase uzvarēja Vācijas un Īrijas izlases, bet piekāpās Igaunijai, savukārt otrajā posmā tā pieveica Bulgāriju un izšķirošajā mačā arī Somiju.

Sagatavošanās posma laikā Latvija aizvadīja sešas pārbaudes spēles, tiekot pie četrām uzvarām. Turklāt jūlijā komandai izdevās triumfēt Tallinā notikušajā Baltijas kausa izcīņā.

Latvijas valstsvienības sastāvs dalībai Eiropas čempionātā bija zināms jau pirms Baltijas kausa izcīņas, kad komandas galvenā trenere Ilze Ose-Hlebovicka kā pēdējās no kandidātu saraksta nolēma svītrot Kristiānu Rikveilu, Lindu Skulmi un Kristīni Peksi.

Latvijas izlasei šajā turnīrā nevar palīdzēt Kate Krēsliņa un Kitija Laksa, kuras šosezon jau palīdzēja pieaugušo valstsvienībai 2015.gada Eiropas čempionāta atlases turnīrā un arī U-20 izlasei Eiropas čempionātā, bet saskaņā ar Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas («FIBA Europe») noteikumiem trešajā valstsvienībā viņas spēlēt nevar.

No izlases sastāva Paulai Strautmanei un Vinetai Bīriņai šis ir jau ceturtais Eiropas čempionāts, turklāt Bīriņa pērn startējusi pat U-20 čempionātā. Septiņas meitenes pirms diviem gadiem bija U-16 izlases sastāvā, kas izcīnīja trešo vietu B divīzijā un iespēju spēlēt starp Eiropas spēcīgākajām izlasēm.

Latvijas U-18 meiteņu izlase šovasar ir vienīgā no sešām latviešu junioru izlasēm, kas nepiedalās spēcīgākajās A divīzijas sacensībās, bet B divīzijā cīnās par atgriešanos starp labākajām valstīm.

Pērn Latvijas jaunās basketbolistes Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā ierindojās ceturtajā vietā, netiekot pie iespējas spēlēt divīziju augstāk.

Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlases spēlētāju saraksts dalībai Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā: Anna Buša, Beāte Markāne, Kitija Štolce (visas - «Kolibri»/«47.vsk.»), Sindija Kudule, Annija Einere, Paula Strautmane, Vineta Bīriņa, Anna Dreimane (visas - «TTT Juniores»), Anete Ozola, Linda Magone (abas - «Valmiera»), Ieva Spīgule (bez kluba), Amanda Betlere (LSPA).