FIFA kongresu aptur draudi par spridzekli

2632237 05/27/2015 FIFA s Director of Communications and Public Affairs Walter De Gregorio at a news conference on a series of arrests of FIFA high-ranking officials. On May 27, over ten officials were arrested on corruption charges. Энди Мюллер/Freshfocus

FOTO: RIA Novosti/Scanpix

Skandalozo Cīrihē notiekošo Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) kongresu piektdien pārtraukuši draudi par ievietotu spridzekli. «Policija ir tur,» pauduši Cīrihes policijas pārstāvji, atsakoties no sīkākiem komentāriem.

Kongresa norises vieta tika evakuēta laikā, kad notika pusdienu pārtraukums. Tomēr kongress varēja atsākties plānotajā laikā.

Kā zināms, pirms tam piektdien kongresu īslaicīgi apturēja arī palestīniešu protesti, jo tajā būs jālemj par Izraēlas izslēgšanu no organizācijas.

Divas sievietes pārtrauca FIFA prezidenta Zepa Blatera atklāšanas runu, organizācijas amatpersonu virzienā vicinot sarkanās kartītes un saucot «Izraēlu ārā». Turklāt vismaz vienai no viņām bija kongresa akreditācija.

Tomēr drīz vien viņas no kongresa norises vietas ārā pavadīja policija.

Tāpat jau otro dienu pie FIFA kongresa norises vietas notiek palestīniešu protesti.

Kā zināms, pirms FIFA kongresa Palestīna pavēstīja, ka virzīs jautājumu par Izraēlas izslēgšanu no organizācijas, tomēr FIFA amatpersonas pārrunu ceļā centās to novērst, organizācijas prezidentam Zepam Blateram norādot, ka ir kategoriski pret šādu balsojumu.

Kā zināms, palestīnieši rakstiski vērsās pie citiem FIFA biedriem, aicinot Izraēlu diskvalificēt no starptautiskā futbola. Vēstulē bija teikts, ka Izraēla bloķē palestīniešu futbolistu pārejas uz klubiem un kavē futbola attīstību Gazas joslas apkaimē.

Tāpat palestīnieši pauda, ka Izraēlas Futbola asociācija nav darījusi pietiekami, lai izmeklētu Jeruzalemes «Beitar» līdzjutēju izteiktās rasistiskās un diskriminējošās frāzes.

Tikmēr Izraēlas Futbola asociācijas vadītājs Rotems Kamers izteicās, ka Palestīnas prasībai nav pilnīgi nekādas saistības ar futbolu.

Palestīna FIFA biedra statusā ir jau kopš 1998.gada.

Kā zināms, piektdien FIFA kongresā gaidāmas arī korupcijas skandāla skartās organizācijas prezidenta vēlēšanas. Tajās Blaters kandidēs jau savam piektajam termiņam, kas futbola sabiedrībā izraisījis asu reakciju, jo iepriekš viņš bija izteicies, ka uz augsto amatu vairs nekandidēs. Vēlēšanās viņa vienīgais konkurents būs FIFA viceprezidents Jordānijas princis Ali bin al Huseins.

Uz augšu