Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Alūksnes novada vidusskola uzvar Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē

TVNET
Alūksnes novada vidusskola uzvar Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Ērgļos ir noslēgusies Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde, kura notika jau divdesmito reizi. To ik gadu organizē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar Ērgļu novada domi. Olimpiāde kopumā pulcēja 1088 dalībniekus, 104 skolu komandās no 38 pašvaldībām. Skolu komandu kopvērtējumā uzvaru otro reizi pēc kārtas izcīnīja Alūksnes novada vidusskola, kas šogad mājās aizveda septiņas zelta, vienu sudraba un divas bronzas godalgas.

Alūksnes jaunieši olimpiādes kopvērtējumā ir triumfējuši otro reizi pēc kārtas, turklāt šajā reizē augstākā kaluma medaļu skaits ir lielāks, līdz ar to godam nopelnīta pirmā vieta skolu komandu kopvērtējumā.

Otro vietu skolu kopvērtējumā šogad izcīnīja Madonas pilsētas 1.vidusskola, kuras kontā ir pa piecām zelta, sudraba un bronzas medaļām. Jāpiebilst, ka iepriekšējā ziemas olimpiādē Madonas pilsētas 1.vidusskolas sportisti kopvērtējumā ierindojās vien 10. vietā. Savukārt šoreiz trešo vietu ir izcīnījuši Madonas Valsts ģimnāzijas skolēni, kuri mājās pārveda trīs zelta, piecas sudraba un divas bronzas godalgas.

Vismaz vienu medaļu šajās sacensībās izcīnīja 49 skolu komandas. Ar visu medaļu kopvērtējumu ir iespējams iepazīties olimpiade.lv.

Sacensībās viskuplāk pārstāvēta bija Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, kas uz olimpiādi bija atvedusi 53 aktīvākos skolēnus. Šai skolai jau vairākus gadus ir viskuplākā delegācija. Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas sporta skolotāja ir «Gada sporta skolotāja Latvijā 2012» Iveta Daude, un viņa atzīst, ka skolēni nav speciāli jāmotivē piedalīties sportiskās aktivitātēs. Lai piedalītos olimpiādē, skolā notiek pat īpaša atlase, lai izvēlētos labākos, kuri dosies uz Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādi. Viens no atlases kritērijiem ir skolēna sekmes mācībās.

Olimpiādes medaļu komplekti tika sadalīti sešos sporta veidos – distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā un slidošanā. Savukārt Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes kamaniņu sporta sacensības notiks nākamās nedēļas nogalē Siguldā

Šajā gadā olimpiādes distanču slēpošanas sacensībās uz starta stājās vairāk nekā 300 dalībnieku, biatlonā piedalījās 95 jaunie sportisti. Viešūra kalnā startēja 212 kalnu slēpotāji un 105 snovbordisti, bet Ērgļu vidusskolas slidotavā spēkiem mērojās 125 ātrslidotāji.

Savukārt hokeja turnīrā par Olimpiādes godalgām cīnījās 16 komandas, kas kopā pulcēja 133 dalībniekus. Jāpiezīmē, ka hokeja turnīrā bija pārstāvētas arī jaunietes, jo pieteikuma sarakstos varēja atrast divas meitenes.

Hokeja turnīra finālā tikās Tukuma Raiņa ģimnāzija un Rīgas Imantas vidusskolas jaunie hokejisti. Interesantā un aizraujošā spēlē Olimpiādes zelta godalgas tika Tukuma Raiņa ģimnāzijas spēlētājiem. Jāpiezīmē, ka spēles uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēc spēles metienu sērijā. Spēlē par trešo vietu Rīgas Valsts vācu ģimnāzija uzvarēja Rīgas Valsts 3. ģimnāziju un tika pie bronzas medaļām.

Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiāde ir vienīgais kompleksais sporta pasākums Latvijā, kurā mūsu jaunā paaudze var izbaudīt Olimpisko gaisotni un nostiprināt Olimpiskos ideālus. Tās mērķis ir noteikt labākos jaunos sportistus un labākās izglītības iestādes Olimpiskajos ziemas sporta veidos, kā arī sekmēt jaunatnes sporta attīstību Latvijā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu