Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē piedalīsies vairāk nekā tūkstotis skolēnu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Šīs nedēļas nogalē – 6. un 7. februārī Ērgļos par Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes medaļām spēkosies vairāk nekā tūkstotis skolas vecuma jauniešu. Sacensībām septiņos sporta veidos ir pieteikti 1088 dalībnieki 104 skolu komandās no 38 pašvaldībām. Jaunatnes olimpiādē spēkiem mērosies skolēni vecumā no 10 līdz 18 gadiem.

Vairāk nekā tūkstotis jauniešu no visas Latvijas piektdien un sestdien sabrauks Ērgļos, kur jau 20. reizi risināsies Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde. Sacensības Ērgļos notiks sešos sporta veidos – distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā un slidošanā. Savukārt labākie kamaniņu braucēji nedēļu vēlāk, 12. – 14. februārī, tiks noskaidroti Siguldā.

Vislielākais dalībnieku skaits pēdējos gados ir distanču slēpošanā. Šoreiz ir pieteikušies vairāk nekā 300 jauniešu. Ērgļos startēs arī ievērojams jauno kalnu slēpotāju un slidotāju skaits, bet Olimpiādes hokeja turnīram ir pieteiktas 16 hokeja komandas.

Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes atklāšanas ceremonija pie Ērgļu vidusskolas notiks 6.februārī pulksten 11:30 bet pirmās dienas sacensību uzvarētāju apbalvošanas ceremonija noritēs Ērgļu Saieta namā no 19:30. Otrajā Olimpiādes dienā (sestdien, 7.februārī) sacensības sāksies no pulksten 10:30, savukārt apbalvošanas ceremonija un noslēgums ir paredzēts 15:00 Ērgļu Saieta namā. Ar plašāku programmu ir iespējams iepazīties olimpiade.lv.

Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē savu skolu sastāvos startēs arī sportisti, kas pirms nedēļas Latvijas delegācijas sastāvā piedalījās Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē Austrijā un Lihtenšteinā.

Latvijas Jaunatnes olimpiāde ir vienīgais kompleksais sporta pasākums Latvijā, kurā jaunā paaudze var izbaudīt olimpisko gaisotni un nostiprināt olimpiskos ideālus. Tās mērķis ir noteikt labākos jaunos sportistus un labākās izglītības iestādes olimpiskajos ziemas sporta veidos, kā arī sekmēt jaunatnes sporta attīstību Latvijā.

Ziemas olimpiādē savulaik ir startējuši tādi tagad labi pazīstami Latvijas sportisti kā Kristaps Zvejnieks, Liene Fimbauere, Roberts Rode, Madara Līduma, Anete Brice un citi.

Latvijas Jaunatnes olimpiādes vēsture

Atgādināsim, ka pagājušajā gadā Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde nenotika ziemai neraksturīgo meteoroloģisko laika apstākļu dēļ. Latvijā bija sala un sniega trūkums, tāpēc ziemas sporta sacensību rīkošana nebija iespējama.

2013.gadā Latvijas pilsētas un novadi kopumā apvienoja 1125 Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes dalībniekus no 131 skolas, kas startēja Ērgļos un Siguldā. Lielākais dalībnieku skaits bija distanču slēpošanā, otrs populārākais sporta veids izrādījās kalnu slēpošana, savukārt trešajā vietā pēc dalībnieku skaita bija snovbords.

Skolu konkurencē pirmo vietu ieguva Alūksnes novada vidusskola aiz sevis atstājot Madonas Valsts ģimnāziju un Cēsu 2. pamatskolu.

1992.gadā Latvijā notika pirmās Latvijas jaunatnes Olimpiskās dienas vasaras sporta veidos, bet pēc diviem gadiem – 1994.gadā, ziemas sporta veidos. Tās notika, balstoties uz Olimpisko spēļu tradīcijām.

Pirmo reizi skolas vecuma sportistiem bija nodrošināta līdzdalība sacensības ar atklāšanas un noslēguma ceremoniju, olimpiskās lāpas aizdegšanu un olimpiskā karoga pacelšanu.

2002.gadā Latvijas jaunatnes Olimpiskās dienas pārauga par Latvijas Jaunatnes olimpiādi ar vairāk nekā 5000 dalībnieku no visas Latvijas.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu