Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Prezentē Latvijas delegācijas tērpus Soču Olimpiādei

LETA
Prezentē Latvijas delegācijas tērpus Soču Olimpiādei
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 8

Nākamā gada Soču ziemas olimpisko spēļu Latvijas delegācijas tērpu dizains un krāsas ļaus valsts pārstāvjiem Olimpiādē izcelties, uzskata Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis un piesaistītā modes māksliniece Natālija Jansone.

Soču ziemas olimpisko spēļu laikā olimpiskā komanda tērpsies Latvijā ražotā atpūtas un brīvā laika apģērbā, ko komandas vajadzībām sagādājis trikotāžas uzņēmums «OT Stils», kā arī sporta un iesildīšanās tērpos, ko veido Latvijas sporta ekipējumu ražošanas kompānija «Bars». Savukārt olimpiskās komandas silto ziemas apģērbu - slēpošanas jakas, bikses un citus aksesuārus - nodrošina Somijas sporta ekipējuma uzņēmums «Halti».

«Latvijas delegācija ar saviem tērpiem olimpiskajās spēlēs noteikti izcelsies. Tajos esam izmantojuši dabas zīmes. Arī dzintars dos papildu spēku, lai Sočos sasniegtu augstākos rezultātus,» tērpu prezentācijā pauda Vrubļevskis.

Atpūtas un brīvā laika tērpus, kas kalpos arī kā parādes formas, olimpiskās komandas vajadzībām speciāli ir veidojusi Jansone. Savukārt komandas kopējo dizaina konceptu ir izstrādājis mākslinieks Gvido Zālītis.

«Rezultāts tērpiem ir brīnišķīgs. Lieliski izdevusies tieši galvenā krāsa. Domāju, Latvijas delegāciju pamanīs un nevarēs sajaukt ne ar vienu citu,» izcēla Jansone. «Krāsas ir specifiskas, tāpēc Latvija būs pamanāma. Šie tērpi ir rādīti, lai sportisti justos ērti, omulīgi un silti.»

Pirmo reizi atsevišķa apģērbu un aksesuāru līnija ir izveidota arī līdzjutējiem. Tajā iekļautie apģērbi ir vienotā dizainā ar Latvijas olimpiešu parādes un sporta tērpiem. Trikotāžas apģērbi ir ražoti Latvijā, uzņēmumā «OT Stils», izmantojot dabīgus materiālus, krāsas un unikālu Jansones īpaši Olimpiādei veidotu apģērbu dizainu.

«Tērpi ir izcili. It sevišķi brīvā laika tērps no garīgā un estētiskā viedokļa ir ļoti izdevies,» tērpus slavēja arī Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents Zintis Ekmanis. «Es jau sākumā teicu, ka nacionālo krāsu klātesamība tērpos nav kaut kas tāds, kas būtu iecirsts kā akmenī. Šoreiz šīm krāsām ir ļoti lielisks pamatojums. LOK kļūda bija tā, ka amatvīri nesāka par to sabiedrībai stāstīt jau savlaicīgi. Ideja kā tāda ir ļoti laba - paņemt līdzi visu mūsu dabas spēku. Ticu, ka tas mums dos papildu spēku un aizsardzību. Latvija šajos tērpos izskatīsies ļoti labi.»

Septembrī lielu ažiotāžu izraisīja konkurss par ziemas jaku, vējjaku un termoveļas piegādi. Toreiz ažiotāžu izraisīja gan fakts, ka Latvijas delegācija Soču olimpiskajās spēlēs ģērbsies oranžās krāsās, kaut arī iepirkuma rīkotāji apgalvo, ka krāsa būšot drīzāk dzeltena, gan arī tas, ka publiskajā iepirkumā norādīti teju identiski apģērbu paraugi kā «Halti OY» jaunajā ziemas katalogā. Publiskajā iepirkumā uzvarēja tieši Somijas kompānija «Halti OY», kas bija vienīgā pretendente.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu