Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Burātājs Preiss sācis braucienu ar vējdēli no Liepājas līdz Zviedrijai

FOTO: Publicitātes foto

Šorīt, 9. septembrī, plkst. 7.20 godalgotais Latvijas burātājs Jānis Preiss sācis Baltijas jūras šķērsošanu ar vējdēli no Liepājas uz Gotlandes salu Zviedrijā, TVNET informē sportista pārstāvji.

Vēl nevar prognozēt, cik stundas prasīs šis 180 kilometru garais posms atklātā Baltijas jūrā, jo trasei ir mainīgs vēja ātrums. Iepriekš prognozēts, ka galamērķi, Slites ostu Gotlandes krastā varētu sasniegt jau šovakar.

Šobrīd jūrā pūš DA vējš, vēja ātrums ir 14 mezgli. Līdz šim nevienam Latvijas burātājam šāds pasākums nav izdevies. Arī Jānim Preisam šis būs trešais mēģinājums sasniegt nosprausto mērķi.

Sportistam līdzās šo ceļu veiks kuģis ar pavadošo komandu. Uz kuģa klāja līdzi paņemtas trīs buras, gatavojoties nepastāvīgajiem Baltijas jūras laika apstākļiem. Uz klāja atrodas arī sportista asistents, kurš brauciena laikā sekos līdzi sportista veselības stāvoklim, veiks mērījumus un dos norādījumus.

Ceļā līdzi devusies arī filmēšanas komanda, kas iemūžina sportista centienus pilnveidot savu sen loloto sapni par Baltijas jūras pārvarēšanu. Ar zīmola Everest atbalstu par Jāni Preisu un šo braucienu tālāk tiks veidota dokumentālā filma «Sasniegsim augstākās virsotnes».

Preiss ir vairākkārtējs Latvijas, Eiropas un pasaules čempions vindsērfingā.

Uz augšu
Back