Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vienības braucienā startēs ap 5000 braucēju

FOTO: Zigismunds Zālmanis, "Nikon"

Jau šo svētdien, 8. septembrī, Siguldā norisināsies gada lielākie Latvijas riteņbraucēju svētki – 23. Vienības velobrauciens, kurā organizatori prognozē teju 5000 riteņbraucēju dalību. Vienības brauciens šogad veltīts prestižā Tour de France velobrauciena simtgadei, un tajā piedalīsies virkne pasaules esošo un bijušo riteņbraukšanas zvaigžņu, tostarp pasaules čempions un daudzu Tour de France etapu uzvarētājs Marks Kavendišs.

Šogad Vienības velobrauciena dalībnieki aicināti Siguldā notiekošajās sacensībās savu apģērbu ieturēt Tour de France stilā. Organizatoru īpaši izveidota komisija noteiks atraktīvākos un oriģinālāk ģērbtākos riteņbraucējus, kas savā īpašumā iegūs kādu no trijiem Tour de France krekliem ar oriģinālajiem sportistu parakstiem.

Pulksten 11.00 tiks dots starts 100 kilometru garajam LOK sporta šosejas braucienam, kurā sprinta karalim Markam Kavendišam, Igaunijas leģendai Janam Kirsipū, savulaik Dānijas labākajam riteņbraucējam Braienam Holmam un citām velo zvaigznēm konkurenci centīsies sarūpēt Latvijas vadošo komandu «Rietumu – Delfin» un «Alfa Baltic/ Unitymarathon.com» sportisti.

Sporta distances dalībnieki no Siguldas tālāk caur Augšlīgatni un Ieriķiem dosies Cēsu virzienā. Ikviens cēsnieks ap pulksten 11.50 ir aicināts ieņemt labākās vietas pie Vienības laukuma, kur riteņbraucēji cīnīsies par uzvaru starpfinišā. Turpinājumā vairāk nekā 200 sportistu lielā kolonna dosies uz Stalbi, lai tālāk caur Straupi, Raganu un Turaidu atgrieztos Siguldā.

Aizraujošajam un dinamiskajam SEB kalnu divriteņu braucienam (44 km) starts tiks dots pulksten 12.50.

Tikmēr 14.00 startēs populārākā no distancēm - ITERA tautas brauciens (37,5 km), kur vienkopus trasē dosies vairāk nekā 3500 dalībnieku. Starp viņiem būs arī pasaules eksčempions Romāns Vainšteins, Tour de France leģenda Rolfs Aldags, Barselonas Olimpisko spēļu bronzas medaļnieks Dainis Ozols.

Distancē redzēsim arī Tour de France vairākkārt sekmīgi startējušos latviešus – Arvi Piziku un Kasparu Ozeru, pasaules junioru čempionu BMX riteņbraukšanā un divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga treneri Ivo Lakuču, kā arī Krievijas velosporta personību – Ivanu Miščenko.

Pasākumā aicināti piedalīties visi interesenti, sākot no 12 gadu vecuma. Dalībnieki tiks vērtēti dažādās vecuma grupās - zēni, meitenes, jaunieši, juniori, sievietes, vīrieši un seniori. Vairāk informācijas un sacensību programma atrodama mājas lapā www.velo.lv.

Domājot par dalībnieku ērtu nokļūšanu uz Vienības velobraucienu, sadarbībā ar ilggadējo Vienības velobrauciena atbalstītāju Latvijas Dzelzceļu arī šogad vilcieniem būs papildu vagoni.

Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobrauciens ir gada nozīmīgākais un populārākais velonotikums Latvijā. Pirmie Vienības velobraucieni norisinājās 1930. gados.

Toreiz lielajā braucienā pēc prezidenta Kārļa Ulmaņa aicinājuma piedalījās vairāk nekā 6000 dalībnieku. Pateicoties trenerim Ernestam Pūcem un citiem domubiedriem, velobrauciens tika atjaunots 1995. gadā, bet kopš 2000. gada to organizē Igo Japiņa sporta aģentūra.

Uz augšu
Back