Jūrmalas "Grand Prix" velobraucienā uzvar igaunis Kirsipū

Jūrmalas ''Grand Prix'' UCI Eiropas 1.2 kategorijas šosejas riteņbraukšanas sacensībās piektdien uzvaru izcīnīja igaunis Jans Kirsipū no Šveices komandas ''Champion System''. Savukārt otro vietu ieguva Tamourids Joanis, ''SP Tableware'' (Grieķija), trešo – Andžs Flaksis, ''Rietumu Delfin'' (Latvija).

182 km garās sacensības Kirsipū veica 4:05:11, cieši pēdās sekoja otrās un trešās vietas ieguvēji, attiecīgi atpaliekot vien 2 sekundes (4:05:13) un 4 sekundes (4:06:15).

''Šīs sacīkstes bija sarežģītas, ar daudziem atrāvieniem – brīdī, kad redzēju, ka pārējie riteņbraucēji sāk pagurt, es sapratu, ka kādā no nākamajiem atrāvieniem man ir jāizvirzās vadībā. Tāpat jau no paša sākuma redzēju, ka jāturas līdzās Tamouridam Joanim, kurš arī bija ļoti spēcīgs konkurents,'' stāsta Kirsipū.

''Vēlos arī pateikties saviem komandas biedriem, ar kuriem es startēju kopā un kuri mani atbalstīja šajās sacensībās!''

Kopumā šajās sacensībās piedalījās 123 sportisti no Krievijas, Čehijas, Grieķijas, Itālijas, Serbijas, Somijas, Austrijas, Šveices, Igaunijas, Polijas, Moldovas, kā arī Latvijas.

Ar Jūrmala ''Grand Prix'' pēc četru gadu pārtraukuma Latvijā atkal startēja starptautiskās UCI Eiropas tūres riteņbraukšanas sacensības. Tajās 182 km garo distanci sportisti veica trīspadsmit apļos, katrs no tiem bija 14 km garš.

''Lai noorganizētu šāda līmeņa sacensības, ieguldījām ļoti lielu darbu. Trases ietvaros atjaunojām un uzlabojām ceļa segumu, piesaistījām brīvprātīgos, lai Jūrmalas iedzīvotājiem un viesiem izskaidrotu, kā nokļūt līdz iecerētajam gala mērķim. Rūpējāmies, lai gan sacensību dalībnieki, gan skatītāji justos apmierināti. Arī nākamgad plānojam organizēt Jūrmala ''Grand Prix'' un ceram, ka šīs sacensības ārzemju profesionālo riteņbraucēju vidū kļūs par iecienītām un augsti novērtētām,'' ar gandarījumu saka ''Alpha Baltic Sport'' valdes priekšsēdētājs Kaspars Tupiņš.

Velosvētki Jūrmalā turpinās

Jāatgādina, ka jau sestdien, 21. maijā, notiks Jūrmalas velomaratons, kurā ikviens var startēt šādās distancēs: Favorit Ģimenes braucienā jeb 14 km, 60 km un 126 km. Arī Jūrmalas velomaratona starta/finiša zona atradīsies pie Dzintaru koncertzāles. Starts 126 km braucienam tiks dots plkst.10:00, Favorit Ģimenes braucienam – plkst.10:30, bet 60 km distancei plkst.13:30.

Maratona garākajā distancē ar pirmo numuriņu startēs daudzsološais Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis, 60 km – Valdis Spredzis, Skandi Motors rallija komandas pārstāvis, bet 14 km – Gatis Truksnis, Jūrmalas domes priekšsēdētājs.

Ikvienam, kurš gatavojas piedalīties Favorit Ģimenes braucienā jeb 14 km, aicinām apdomāt savu ārējo tēlu un braucamrīka noformējumu, jo šajā distancē paredzētas īpašas balvas šādās nominācijās: garākās bizes, raibākā ķivere, stilīgākais ritenis, košākais krekls, raibākās zeķes, jaunākais dalībnieks, vecākais dalībnieks, ērtākais pārvietošanās līdzeklis, kuplākā ģimene, garākās ūsas, ātrākais dalībnieks, izturīgākais dalībnieks, labākais tandēms, oranžākā tērpa īpašnieks, zaļākā tērpa īpašnieks, košākās matu lentes, augstāko papēžu īpašniece, kuplāko svārku īpašniece.

Uz augšu
Back