Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ventspilī notiks Baltijā vērienīgākais «Ghetto Games» ielu sporta un kultūras festivāls

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Ar Ventspils pilsētas, Latvijas Universitātes un OKartes atbalstu no 29. jūnija līdz 1. jūlijam notiks līdz šim Baltijā vērienīgākais starptautiskais ielu sporta un kultūras «Ghetto Games festivāls Ventspilī». Pasākums 10 dažādos sporta veidos pulcēs 1500 dalībniekus no 15 valstīm, sadalot 6000 eiro lielo balvu fondu. Pasākuma sportisko daļu vainagos «Red Bull Tourbus» jauno mūziķu koncerts ar īpašo viesi Gacho.

««Ghetto Games festivāls Ventspilī» ir iecerēts kā nozīmīgākais ielu sporta un mūzikas notikums Latvijā, kas ik gadu būs kvalitātes un iedvesmas mērs simtiem citu ielu kultūras pasākumu. Šajā festivālā 90% veidos sportiskās aktivitātes, kurās piedalīsies sportisti un komandas no visas Eiropas. Tas ir pirmais šāda mēroga pasākums Baltijas valstīs,» pirmdien preses konferencē uzsvēra «Ghetto Games» galvenais organizators Raimonds Elbakjans. «2008. gada vasarā, kad organizējām pirmo ielu basketbola un ekstrēmo sporta veidu pasākumu «Streetbasket Extreme», par tik vērienīgu festivālu kā gaidāmo notikumu Ventspilī, varējām tikai sapņot. Mērķtiecīgs darbs un mūsu uzticamo atbalstītāju, tostarp OKartes, Ventspils pilsētas un Latvijas Universitātes ticība un atbalsts «Ghetto Games» kustībai beidzot ļauj īstenot vērienīgo projektu.»

Trīs dienu garās programmas galvenie akcenti saistās ar starptautisko ielu basketbola turnīru, skeitparka sporta veidu sacensībām un «Ghetto Dance».

Sacensību zonas un disciplīnas

«Ghetto Games festivāla Ventspilī» norise būs sadalīta četrās zonās - ielu basketbols, dejas, ielu vingrošana notiks piejūras teritorijā, bet vasaras skeitparkā – BMX, MTB, inline, skeitborda un velotriāla sacensības. Futbola sacensības norisināsies pludmalē. Ventspils Piedzīvojumu parkā – sestdienas mūzikas vakara programma, BMX, MTB treilu sacensības un veikbords.

Starptautiskas sacensības skeitparkā

Skeitparka sporta veidu dalībnieki cīnīsies par 3000 Ls lielo balvu fondu no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga. Dalībnieku pulkā būs viens no vadošajiem Eiropas BMX frīstaila braucējiem čehs Mihaēls Berans (Red Bull), ukrainis Vasja Lukjaņenko (Red Bull), kā arī, protams, pašmāju skeitborda zvaigzne Madars Apse. Kopumā plānots, ka Ventspils skeitparkā startēs teju 300 dalībnieki no 15 valstīm.

«Pēdējos četros gados daudz laika veltīju studijām bakalaura programmā ārpus Latvijas, bet pašlaik esmu atgriezies, lai kopā ar ārzemju draugiem veidotu skeitparku Rīgā, pie VEF tilta, kā arī lai startētu «Ghetto Games festivālā Ventspilī». Tas noteikti būs vērienīgs pasākums! Protams, rezultāti būs svarīgi, taču daudz vairāk skeiterus vieno iespēja pabūt kopā tik lielās sacensībās kādas plānotas Ventspilī,» atklāja patreiz vienīgais profesionālais skeitbordists no Latvijas Madars Apse.

Ielu basketbolisti sacentīsies par ceļazīmi uz «Moscow Open»

«Ghetto Basket» starptautiskajā turnīrā startēs deviņu valstu ielu basketbolisti. Kopumā 21 komanda cīnīsies par ceļazīmi uz neoficiālo pasaules čempionātu ielu basketbolā «Moscow Open», kas notiks jūlija beigās Krievijas galvaspilsētā. Šovasar Maskavā pulcēsies tikai vismeistarīgākie strītbasketbolisti pēc īpašiem žūrijas ielūgumiem, bet Ventspils «Ghetto Basket» ir piešķirta ekskluzīva iespēja izspēlēt vienu no 16 ceļazīmēm uz šo turnīru ar 45 000 ASV dolāru lielo balvu fondu. Paralēli šim starptautiskajam turnīram Ventspilī sestdien, 30.jūnijā notiks arī ierastais «Ghetto Basket» turnīrs ikvienam interesantam.

«Trīs gadu laikā tieši «Ghetto Basket» esmu izaudzis no lauku puiša līdz basketbolistam, kurš jau pārstāv Latvijas Basketbola līgas ceturto labāko komandu «Latvijas Universitāte», kā arī regulāri startēju dažādos «Slam dunk» turnīros,» par savu ceļu uz «Ghetto Games» atgādināja Kristaps Dārgais. «Tieši šajos turnīros esmu kļuvis par cīnītāju. Esmu izbaudījis gan «Moscow Open», gan citus ārzemju turnīrus, tādēļ nešaubīgi varu apgalvot, ka ir vērts atdot visus spēkus un emocijas, lai uzvarētu Ventspilī un aizbraukt uz Maskavu.»

«Ghetto Football» sacensības Ventspilī notiks pludmales smiltīs

«Ghetto Football» turnīri tiek organizēti tikai otro gadu, taču futbola spēlēšana trīs pret trīs ar apmalēm ierobežotā laukumā kļūst arvien populārāka. To apliecina vairāk nekā 70 futbola komandas, kas ik trešdienu tiekas Rīgā, Grīziņkalnā. Ventspilī laukumi pirmo reizi «Ghetto Football» vēsturē tiks izvietoti smiltīs.

«Ghetto Dance» dalībnieki sacentīsies par 1000 eiro balvu fondu

«Ghetto Dance» pārsteigs ne tikai ar dalībniekiem no daudzām valstīm, bet arī ar lielisko pasākuma vadītāju «Swifty» no Lielbritānijas, kā arī ar kompetento starptautisko žūriju, kurā būs arī «Ryfa» (Polija), «P-Dog» (Vācija) un «Seun» (Nīderlande). Par muzikālo noformējumu rūpēsies DJ «Lee» no Norvēģijas un DJ «Sergucci» no Latvijas. «Ghetto Dance» programmas kulminācija tiks sasniegta 30. jūnija vakarā, izspēlējot 1000 eiro lielo balvu fondu.

Ielu vingrošanas sacensības notiks sadarbībā ar Latvijas Ielu Vingrošanas Sporta biedrību. Ventspilī norisināsies Baltijas čempionāts ar labākajiem atlētiem no trim valstīm.

Sadarbībā ar velotriāla klubu «Karters» Ventspilī notiks Latvijas čempionāta trešais posms, pulcējot dalībniekus no Baltijas valstīm un Krievijas.

Sestdien, 30.jūnijā, Ventspils Piedzīvojumu parkā notiks «Red Bull Tourbus» jauno grupu koncerts, kurā uzstāsies «Burned in Blizzard», «Pirmais kurss» un «Karmafree». Koncerta īpašais viesis būs GACHO, uzstāsies arī «DaGamba», britu DJ «Featurecast», pašmāju dīdžeji – Toms Grēviņš, «Mixmaster AG» un «Dub:ra». Paralēli «Ghetto Games festivālam Ventspilī» notiks arī Ventspils «Govju parādes» atklāšanas pasākums.

Festivāla oficiālā mājas lapa:

www.ghettogamesfestival.com.

Seko līdzi Ghetto Games jaunumiem:

www.draugiem.lv/ghettogames

www.twitter.com/ghettogames

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu