Federers neiekļūst Vimbldonas turnīra pusfinālā (8)

Seškārtējais Vimbldonas ''Grand Slam'' tenisa turnīra uzvarētājs šveicietis Rodžers Federers trešdien nespēja iekļūt sacensību pusfinālā.

Papildināts ar citiem ceturtdaļfināla spēļu rezultātiem.

Ceturtdaļfināla spēlē ar 1. numuru izliktais Šveices sportists 4:6, 6:3, 1:6, 4:6 atzina 24 gadus vecā čeha Tomaša Berdiha pārākumu, kurš izlikts ar 12. numuru.

Divas stundas un 35 minūtes ilgajā cīņā Federers izpildīja 14 ''eisus'', kamēr Čehijas labākais tenisists neatvairāmi servēja 12 reizes.

Līdz šim savstarpējās desmit spēlēs astoņas reizes pārāks bija 16 ''Grand Slam'' titulu ieguvējs Federers. Zaudējumu viņš bija piedzīvoja 2004. gada Atēnu olimpiskajās spēlēs un Maiami ATP ''Sony Ericsson Open'' turnīrā šosezon.

Berdihs
Berdihs Foto: AFP/LETA

ATP ranga 13. vietā esošais Berdihs karjeras laikā pirmo reizi Vimbldonā spējis sasniegt pusfinālu. Tur viņa pretinieks būs serbs Novāks Džokovičs (3), kas ar 6:3, 6:2, 6:2 uzvarēja vienu no lielākajiem turnīra pārsteiguma autoriem taivānieti Ļu Jeņhsuņu.

Federers prestižākajā no četriem ''Grand Slam'' turnīriem triumfējis no 2003. līdz 2007. gadam, kā arī pagājušajā sezonā.

Kā ziņots, ceturtajā kārtā pasaulē 2. rakete Federers ar 6:3, 6:2, 6:3 pārliecinoši pieveica Jirgenu Melceru no Austrijas, savukārt Berdihs 4:6, 7:6 (1), 7:5, 6:3 pārspēja vācieti Danielu Brandu.

Citu ceturtdaļfināla spēļu rezultāti:

Rafaels Nadals (Spānija) - Robins Sēderlings (Zviedrija) 3:6, 6:3, 7:6(4), 6:1

Endijs Marejs (Lielbritānija) - Žo Vilfrīds Tsonga (Francija) 6:7(5), 7:6(5), 6:2, 6:2.