Rodčenkovs: Atteikties izpildīt Putina pavēles būtu kā parakstīt nāves spriedumu

Grigorijs Rodčenkovs

FOTO: EMILY BERL / THE NEW YORK TIMES

Kādreizējais Maskavas Antidopinga laboratorijas vadītājs Grigorijs Rodčenkovs ir pārliecināts, ka, nepakļaujoties Krievijas prezidenta Vladimira Putina dopinga sistēmu norādījumiem, varēja riskēt ar savu dzīvību.

Rodčenkova pārstāvis Džims Voldens Helsinku komisijas sēdē Vašingtonā nolasīja Rodčenkova ziņojumu, jo viņš pats drošības apsvērumu dēļ pasākumu nevarēja apmeklēt.

«Vēlreiz vēlos atvainoties, ka piedalījos Krievijas dopinga sistēmā,» citēts Rodčenkovs.

«Manā vadīšanas laikā Maskavas laboratorija izpildīja Krievijas valdības pavēles. Prezidents Putins sacīja, ka Krievijai ir jāuzvar par katru cenu un Sporta ministrija izpildīja komandas, slepeni piegādājot aizliegtas vielas. Atteikšanās izpildīt viņu pavēles būtu kā parakstīt nāves spriedumu.»

Tāpat Rodčenkovs izteica cerību, ka Helsinku komisija uz šo situāciju skatās kritiski un sacīja, ka turpinās darboties tīra sporta interesēs.

Informāciju par aizdomīgajām dopinga provēm Krievijas sporta sistēmā kanālam ARD iepriekš atklāja tieši Rodčenkovs. Viņš ir atslēgas figūra visā Krievijas dopinga skandālā. Pašlaik Rodčenkovs atrodas nezināmā vietā ASV, būdams iekļauts Federālās izmeklēšanas biroja (FIB) liecinieku aizsardzības programmā..

Rodčenkovs ilgu laiku bija Maskavas Antidopinga aģentūras vadītājs, atzīstoties, ka 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs tieši viņš mainījis sportistu pozitīvās dopinga analīzes pret «tīrām» provēm, šajā procesā iesaistoties arī Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) darbiniekiem. Rodčenkovs vēlāk kļuva par Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) ziņotāju.

Uz augšu