Leģendārajam Kīnenam konstatēts prostatas vēzis

Maiks Kīnens FOTO: TASS/LETA

Leģendārajam kanādiešu hokeja trenerim Maikam Kīnenam konstatēts prostatas vēzis, vēsta medijs TSN.

Pašlaik 68 gadus vecajam Kīnenam vēzis agrīnā stadijā tika konstatēts jau pavasarī. Pēcāk viņš ticies ar vairākiem ārstiem, līdz augustā izlēmis par ārstēšanās kursu - viņam pagājušajā nedēļā Toronto pilsētā prostatā implantēti radioaktīvi elementi.

Kīnens par savām veselības likstām nolēma pastāstīt publiski, lai veicinātu sabiedrības izpratni par šādām problēmām un lai aicinātu cilvēkus regulāri pārbaudīt savu veselību.

Pasaules hokeja sabiedrības atzinību Kīnens, kurš trenera karjeras pirmsākumos bieži izcēlās ar nesavaldību, ieguva, strādājot Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kur viņš 1994.gadā ar Ņujorkas "Rangers" izcīnīja Stenlija kausu. NHL viņš ir trenējis astoņus klubus, taču pēdējo reizi pasaules labākajā hokeja līgā strādāja 2008./2009.gada sezonā, kad trenēja Kalgari "Flames". NHL viņš kā treneris aizvadījis 1386 spēles, kurās izcīnīja 672 uzvaras.

Pēcāk Kanādas speciālists pārcēlās uz Kontinentālo hokeja līgu (KHL), turklāt 2014.gadā aizveda Magņitogorskas "Metallurg" līdz Gagarina kausam. Šajā čempionātā viņš vadījis arī Pekinas "Kuņluņ Red Star".

Kīnens ir pirmais treneris vēsturē, kuram izdevies izcīnīt gan Stenlija, gan Gagarina kausus.

Sadarbība ar Kīnenu bijusi ar latviešu hokejistiem - vārtsargs Artūrs Irbe 1997.-1998.gada sezonu pavadīja Vankūveras "Canucks" rindās, ko tobrīd trenēja tieši Kīnens, taču treneris latvieti biežāk turēja uz soliņa nekā laida laukumā.

Savukārt dažas sezonas vēlāk speciālista trenētajai Floridas "Panthers" vienībai pievienojās aizsargs Sandis Ozoliņš, kurš kļuva par vienu no trenera iecienītākajiem spēlētājiem.

Uz augšu
Back