Oficiāli: Bolts pametis Austrālijas futbola klubu Gosfordas "Mariners"

Useins Bolts FOTO: EPA/LETA

Nespējot vienoties par līgumu, leģendārais jamaikiešu sprinteris Useins Bolts oficiāli pametis Austrālijas augstākās futbola līgas klubu Gosfordas "Mariners".

Par to piektdien izplatītajā paziņojumā paziņoja "Mariners".

"Vēlos pateikties "Mariners" īpašniekiem, vadībai, personālam, spēlētājiem un faniem par to, ka lika man justies tik labi, kamēr biju klubā," vienība citē Bolta teikto.

Bolts un "Mariners" nespēja vienoties sprintera pārāk lielo finansiālo prasību dēļ. Klubam arī neizdevās piesaistīt papildu sponsorus, lai varētu vienoties ar leģendāro vieglatlētu.

Kā vēsta vietējie mediji, klubs Boltam varēja piedāvāt vien 150 000 Austrālijas dolāru (95 000 eiro) lielu algu sezonā, kamēr sprintera prasības bija krietni lielākas. Tāpat "Mariners" nevarēja garantēt spēles laiku.

Vēl oktobrī Bolts noraidīja divu gadu līguma piedāvājumu no Maltas čempiones "Valletta".

Bolts piedalījās dažās "Mariners" pārbaudes spēlēs, izceļoties arī ar pāris vārtu guvumiem.

Bolta ilgtermiņa pārbaudes laiks izraisīja plašu rezonansi visā pasaulē, kā rezultātā pat uz "Mariners" treniņmačiem pulcējās vairāki tūkstoši skatītāju, lai gan parastā situācijā tie būtu vien pāris simti.

Vieglatlēta karjeru noslēgušais Bolts jau iepriekš vairākkārt pauda vēlmi sākt profesionāla futbolista karjeru, taču līdz šim viņam ar šā mērķa sasniegšanu nesekmējās.

Marta izskaņā Bolts devās uz pārbaudēm Vācijas bundeslīgas komandā Dortmundes "Borussia" un aizvadīja dažus treniņus kopā ar komandu. Tāpat viņš viesojies klubos Norvēģijā un Dienvidāfrikas Republikā.

Jamaikas sprinteris ir pasaules rekordists 100 un 200 metru metru distancēs. Simts metrus viņš savulaik veica 9,58 sekundēs, bet divas reizes garāku distanci noskrēja 19,19 sekundēs.

Bolts sprintera karjeru noslēdza pēc pagājušā gada pasaules čempionāta. Viņš ir astoņu olimpisko zelta medaļu un 14 pasaules čempionāta medaļu īpašnieks.

Uz augšu
Back