U-19 basketbolistus Pasaules kausa sezonā vadīs Visockis-Rubenis

Artūrs Visockis-Rubenis

FOTO: Sintija Zandersone/LETA

Latvijas puišu U-19 basketbola izlasi gaidāmajā sezonā vadīs Arturs Visockis-Rubenis, bet ar gadu jaunākiem spēlētājiem strādās Raimonds Feldmanis, pēc Latvijas Basketbola savienības (LBS) Treneru komisijas ieteikuma apstiprinājusi LBS valde.

Visockis-Rubenis 2000.gadā dzimušo puišu komandu vadīja gan 2016.gadā Eiropas U-16 čempionātā (11. vieta), gan šogad junioru čempionātā (otrā vieta un ceļazīme uz U-19 Pasaules kausa izcīņu).

No 2015. līdz 2017.gadam viņš bija galvenā trenera asistents sieviešu valstsvienībā, bet kopš 2017.gada viņš ir viens no vīriešu izlases galvenā trenera palīgiem.

Ikdienā Visockis-Rubenis vada Latvijas komandu "Ogre".

"Iespēju spēlēt Pasaules kausa izcīņā uzlūkoju nevis kā bonusu, bet kā jaunu iespēju cīnīties par augstiem mērķiem. Lai to sasniegtu, jābūt stiprākajam sastāvam, tāpēc kā treneris, protams, gribu, lai manā rīcībā būtu visi labākie spēlētāji, arī gadu jaunākie, un optimālo sastāvu noteiktu dzīvā konkurence. Taču arī saprotu gan U-18 izlases vajadzības, gan LBS, spēlētāju un viņu pārstāvju bažas par pārslodzes riskiem," LBS citē Visocka-Rubeņa teikto.

"Prieks, ka vairāki spēlētāji, kuri vasarā nebija sastāvā, iegūst labu praksi Latvijas - Igaunijas līgā. Ceru, ka sarunu procesā atradīsim kopsaucējus un labākos risinājumus katrā individuālajā gadījumā. Pasaules kausa izcīņa sākas jūnija beigās, gatavošanās posms būs par nedēļu īsāks nekā pērn. Jau runāts par pārbaudes spēlēm ar Lietuvas un Krievijas komandām, arī Igaunijas U-20 izlasi. Detaļas vēl precizējam. Prieks, ka izdosies saglabāt treneru kolektīvu."

U-19 Pasaules kausa izcīņa paredzēta no 29. jūnija līdz 7.jūlijam Krētas salā, Grieķijā. Turnīrā piedalīsies Serbija, Latvija, Francija, Krievija, Lietuva un Grieķija (Eiropa), ASV, Kanāda, Argentīna un Puertoriko (Amerika), Austrālija, Jaunzēlande, Ķīna un Filipīnas (Āzija un Okeānija), Mali un Senegāla (Āfrika).

Tikmēr Feldmanis bijis galvenā trenera asistents U-20 izlasē (2013.) un U-18 izlasēs (2014., 2015., 2017.), kā arī galvenais treneris U-18 izlasei (2016.gadā – 13.vieta Eiropas čempionātā).

Feldmanis kopš 2014.gada strādā par "VEF Skola" galveno treneri, bet no 2015.gada viņš ir arī "VEF Rīga" treneru kolektīvā. Iepriekšējās divas vasaras viņš strādāja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Vasaras līgā Ņūorleānas "Pelicans" treneru kolektīvā.

2001.gadā dzimušo puišu komanda galvenā trenera Mārtiņa Gulbja vadībā 2017.gadā Eiropas U-16 čempionātā izcīnīja astoto vietu, uzvarot trijās spēlēs no septiņām. Trīs basketbolisti (Kristaps Ķilps, Ojārs Bērziņš un Mārcis Šteinbergs) pagājušajā vasarā izcīnīja Eiropas čempionāta sudraba medaļas, spēlējot kopā ar gadu vecākiem puišiem, bet vēl vairāki spēlētāji reāli pretendēja uz vietu šajā komandā.

"Interešu lokā ir 25-26 spēlētāji, bet mērķtiecīgs darbs pie kandidātu saraksta sāksies tagad, kad esmu apstiprināts. Vairāki basketbolisti trenējas ārzemēs, bet mūsdienās operatīvi iegūt informāciju nav problēmu. Izrunāšos ar kolēģiem, kuru komandas veiksmīgi spēlē šajā vecuma grupā, kādu no viņiem noteikti iesaistīšu darbā. Pirmā nopietnā darba sesija būs decembra beigās tradicionālajā izlašu treniņnometnē un janvāra sākumā Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā. Bet ceru, ka vēl iepriekš izdosies noorganizēt individuālos treniņus, lai labāk iepazītu spēlētājus," stāsta Feldmanis.

Eiropas U-18 puišu čempionāts 2019.gadā paredzēts no 27.jūlija līdz 4.augustam Grieķijas pilsētā Volosā, bet grupu izloze paredzēta 13.decembrī Belgradā.

"Visocka-Rubeņa vadībā Latvijas U-18 izlase trešo reizi vēsturē izcīnīja tiesības startēt U-19 Pasaules kausa izcīņā un ir loģiski, ka trenerim būs iespēja vadīt komandu arī šajā turnīrā," stāsta LBS prezidents Valdis Voins.

"Raimonds Feldmanis ieguvis lielu pieredzi gan jaunatnes izlasēs, gan pieaugušo komandā un ikdienā strādā ar junioru vecuma basketbolistiem "VEF skolā". Treneru komisijas vērtējumā viņa kvalifikācija, darba stils un autoritāte dos iespēju kvalitatīvi organizēt U-18 izlases treniņprocesu, sekmēt jauno spēlētāju progresu un izmantot komandas potenciālu. Vairāki U-18 izlases kandidāti šogad jau piedalījās junioru čempionātā un nākamvasar varētu pretendēt uz vietu divās izlasēs. LBS uzstādījums paredz, ka katram spēlētājam prioritāte ir starts sava pamatgada izlasē, un neviens netiks spiests spēlēt divos čempionātos."

Uz augšu