Bez trenera esošā Latvijas izlase saglabā iepriekš ieņemto vietu FIFA rangā

Latvijas futbola izlase

FOTO: Reuters/LETA

Latvijas vīriešu futbola izlase jaunākajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā, kas publicēts ceturtdien, saglabājusi iepriekš ieņemto 132.pozīciju.

Latvijas valstsvienība šo vietu ieņem jau kopš oktobra. Savas iepriekšējās spēles komanda aizvadīja novembrī, kad Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Nāciju līgas mačos viesos nospēlēja 1:1 ar Kazahstānu un izbraukumā cīnījās 0:0 ar Andoru.

Jaunākajā rangā Latvijai ir 1112 punkti, kas ir tikpat, cik pirms mēneša.

Tiesa, kopš iepriekšējā ranga publicēšanas Latvijas izlasi ir piemeklējušas gana nopietnas izmaiņas, jo galvenā trenera amatu atstāja soms Miksu Pātelainens, kuram tuvākajā laikā varētu tikt atrasts pēcnācējs.

Tikmēr Igaunija rangā saglabājusi 96.pozīciju, bet Lietuva joprojām ir aiz Latvijas dalītā 133.pozīcijā. Vēl pagājušā gada izskaņā Lietuva ar 149.vietu uzstādīja ne tikai savu, bet arī Baltijas valstu ranga antirekordu.

Virs Latvijas rangā atrodas Kosova, bet zem - Andora un Lietuva.

Savukārt 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvija sacentīsies pret Polijas, Austrijas, Izraēlas, Slovēnijas un Maķedonijas izlasēm. Visaugstāk no šīm valstīm rangā ir Polija (20.vieta), kam seko Austrija (22.), Slovēnija (62.), Maķedonija (68.) un Izraēla (90.).

Latvijas izlases rekords FIFA rangā ir 45.vieta, kas tika sasniegts 2009.gadā.

Tikmēr FIFA ranga līderpozīciju ieņem šī gada Pasaules kausa bronzas medaļas ieguvēja Beļģija, kas par punktu apsteidz čempioni Franciju. Trešā bez izmaiņām ir Brazīlija, bet ceturto vietu ieņem Horvātija.

Pirmo piecinieku noslēdz Anglija, bet sestā joprojām ir Portugāle, kas apsteidz Urugvaju. Tālāk seko Šveice un Spānija, bet pirmo desmitnieku noslēdz Dānija.

Nākamais FIFA rangs tiks publicēts nākamā gada 7.februārī.

Uz augšu