Vieglatlētikas savienība apmierināta ar Latvijas sportistu startiem EČ telpās

Laura Ikauniece FOTO: EPA/Scanpix

Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) kopumā ir apmierināta ar pašmāju sportistu startiem aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajā Eiropas čempionātā telpās, sarunā ar aģentūru LETA teica LVS ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs.

Skotijas pilsētā Glāzgovā notikušajā Eiropas čempionātā telpās visaugstāko vietu izcīnīja Laura Ikauniece, kura ar jaunu valsts rekordu pieccīņā bija piektā. Devītais 400 metru skrējienā bija Jānis Leitis, desmito vietu sieviešu tāllēkšanas sacensībās guva Māra Grīva, kamēr šo pašu pozīciju 800 metru skrējienā izcīnīja Līga Velvere, taču šie sportisti nespēja sasniegt savu disciplīnu finālus.

"Sacensības kopumā bija labas, bet izcili būtu, ja tiktu iegūta kāda medaļa. Ikauniece daudzcīņā atgriezās lielajā apritē, bet, ja lodes grūšanā būtu izdevies sasniegt sezonas labāko rezultātu, viņa tiktu pie sudraba. Pozitīvi, ka Laura spēja noslēgt šīs sacensības un pārliecinoši sasniedza jaunu Latvijas rekordu," teica Miļkevičs, kurš pozitīvi izteicās arī par Vaičuli, kura 400 metros ierindojās 14.vietā, bet jau priekšsacīkstēs sasniedza jaunu Latvijas rekordu.

"Viņas rezultāts (52,66 sekundes) ir augstvērtīgs, turklāt jāņem vērā, ka viņai ir ierobežoti treniņapstākļi, jo ikdienā viņa netrenējas manēžā. Gunta ir ļoti talantīga sportiste, tāpēc neizslēdzu, ka arī vasaras sezonā no viņas varētu sagaidīt pārsteigumus."

Savukārt vīriešu 400 metros priekšsacīkstēs savu sezonas labāko rezultātu (47,34 sekundes) sasniedza Leitis, tomēr pēc tam viņam neizdevās pārvarēt pusfinālu. Miļkevičs to skaidroja ar neveiksmīgo celiņu izlozi.

"Pusfinālā Leitim bija iespējami sliktākais celiņš, jo pa pirmo celiņu ir neiespējami noskriet labi. Ir jautājums arī sacensību organizatoriem - kāpēc vienā dienā 400 metros bija jārīko gan priekšsacīkstes, gan pusfināli, jo tā nav ierasta prakse," izteicās Miļkevičs, kurš uzslavēja arī Māru Grīvu - viņa tāllēkšanas priekšsacīkstēs aizlēca 6,41 metru un atkārtoja personīgo rekordu, ar ko gan nebija pietiekami fināla sasniegšanai.

Vairāk šajā Eiropas čempionātā gan tika gaidīts no Velveres, tomēr viņa jau priekšsacīkšu pirmajos metros guvusi traumu.

"Pirms čempionāta no Velveres gaidījām vismaz finālu, bet cerējām uz medaļu. Tomēr priekšsacīkšu pirmajos soļos viņa guva nepatīkamu traumu, kas traucēja skriet pusfinālā. Tomēr viņa parādīja raksturu un izturēja," pauda Miļkevičs, piebilstot, ka ar piedalīšanos pusfinālā Velveres savainojums netika saasināts, turklāt startēts tika pēc konsultācijām ar ārstiem.

No pārējiem Latvijas sportistiem Eiropas čempionātā telpās tāllēcēja Lauma Grīva bija 15.pozīcijā, trīssoļlēcējs Elvijs Misāns palika 16.vietā, sprintere Sindija Bukša bija 22.vietā 60 metros, Uģis Jocis palika 26.pozīcijā 3000 metru skrējienā, kamēr Kristaps Sietiņš 60 metru barjerās bija 29.vietā.

Miļkevičs norādīja, ka labāks rezultāts gaidīts no Misāna, tomēr šim sportistam pēdējās pāris sezonās neizdodas uzrādīt augstvērtīgus rezultātus, turklāt arī no Joča gribējies sagaidīt labāku sniegumu.

Šīs sezonas galvenās sacensības vieglatlētiem būs pasaules čempionāts. Miļkevičs atklāja, ka provizoriski tajā varētu startēt 10-13 sportisti no Latvijas.

Uz augšu
Back