Piemēram, Somijas jaunie hokejisti, sekojot savai hokeja sistēmai, pēdējos piecos U-20 pasaules čempionātos trīsreiz izcīnījuši zelta godalgas. Tas nozīmē, ka viņu sistēma strādā. Turklāt Somijā par jauno hokejistu gadā izmaksas sasniedz vien 80 eiro, kamēr Latvijā viena mēneša ledus īre maksā dārgāk.
"Mums ir jāizveido sistēma, kas galā rada produktu," teica Semjonovs. "Ilgu laiku no Latvijas hokejistiem NHL spēlēja tikai Zemgus Girgensons. Labi, tagad ir arī Teodros Bļugers un Rūdolfs Balcers. Bet no tādiem vadošajiem spēlētājiem, kuri izauguši tepat Latvijā, ir viens pats Miks Indrašis. Ir arī vēl daži, kas var taisīt rezultātu, spēli. Šī ir ideja, kas mani uzjundīja veidot filmu. Skatījāmies dažādas pieredzes."
Viņš viesojies pie Girgensona, Bļugera, Elvja Merzļikina un citiem šā brīža Latvijas labākajiem hokejistiem. Tāpat runājis ar treneriem Rodrigo Laviņu, Edgaru Lūsiņu, kuru atvases sākušas hokeja gaitas.
"Gribēju paskatīties, ko mēs varam aizgūt no Šveices un Somijas hokeja sistēmām. Protams, daudz ko nosaka nauda," sacīja Semjonovs. "Ja vēlas, lai valstī attīstītos hokeja tradīcijas, tad valsts, pašvaldības to atbalsta. Šveicē iesaistās bērnu vecāki. Viņi rīko dažādas akcijas, vāc ziedojumus, lai bērni varētu spēlēt un paņemt labākus trenerus. Somijā hokeja federācija klubus nodrošina ar slidošanas treneriem. Visa pamatā ir slidošana un to atzīst visā pasaulē. Ja neiemāca kārtīgi slidot, tad hokejā nav ko darīt."