"Sharks" Stenlija kausa Rietumu konferences fināla pirmajā spēlē droši uzvar "Blues"

LETA/AP
Sanhosē "Sharks" komanda
Sanhosē "Sharks" komanda Foto: AP/Scanpix

Sanhosē "Sharks" komanda sestdien ar uzvaru sāka Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Rietumu konferences finālu.

Sahosē hokejisti savā laukumā ar 6:3 (2:1, 3:1, 1:1) pārspēja Sentluisas "Blues", sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Ceturtajā minūtē pēc Logana Kutūra metiena mājinieki izvirzījās vadībā, bet līdz perioda vidum Džoels Edmundsons bija panācis jau neizšķirtu. Tiesa, pāris minūtes vēlāk Džo Pavelskis atjaunoja "Sharks" komandai vadību.

Otrā perioda pirmajā pusē abas komandas vēlreiz apmainījās vārtu guvumiem, Sanhosē vienībai precīzi metot Kevinam Labānkam, bet Sentluisas komandai - Raienam O'Reilijam. Savukārt trešdaļas otrajā pusē "Sharks" vienības rindās divreiz izcēlās šveicietis Timo Maiers, kurš panāca jau 5:2, būtībā ielikdams pamatus mājinieku uzvarai.

Trešā perioda 14.minūtē Tailers Bozeks vienus vārtus atguva, bet divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Kutūrs ieraidīja ripu tukšā viesu cietoksnī, pielikdams punktu "Sharks" uzvarai.

"Maiers bija īsts bullis. Ar savu slidojumu un ātrumu viņš ir grūti apturams. Bijām gandarīti spēlēt ar viņi vienā virknējumā," komandas biedra sniegumu uzteica Kutūrs.

Sērijas otrā spēle notiks pirmdien Sanhosē.

Tikmēr Austrumu konferencē Bostonas "Bruins" ir vadībā ar 1-0 pret Karolīnas "Hurricanes".

Pērn Stenlija kausā triumfēja Vašingtonas "Capitals", kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja debitanti Vegasas "Golden Knights", pirmo reizi vēsturē kļūstot par NHL čempioni. Abas vienības šosezon vairs neturpina savas gaitas Stenlija kausā.