Masveidības dēļ futbols iekļauts starp prioritārajiem sporta veidiem

Sandis Riekstiņš un Kapars Gorkšs FOTO: Edijs Pālens/LETA/TVNET kolāža

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs pirmdien tikās ar Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētāju Sandi Riekstiņu, pārrunājot aktualitātes, kā, kopīgi līdziesaistoties LFF un valdībai, attīstīt futbolu Latvijā.

Sarunu gaitā abas puses apsprieda Daugavas stadiona un tās teritorijas attīstību, kā arī pašreizējo situāciju par Izglītības un Zinātnes ministrijas darba grupai uzticēto prioritāro sporta veidu noteikšanu. Gorkšs un Riekstiņš konceptuāli vienojās par to, ka futbolam kā masveidīgam un vispārīgi pieejamam sporta veidam jābūt prioritāro sporta veidu sarakstā.

LFF prezidents, uzrunājot Riekstiņu, aicināja valsti sadarboties futbola attīstīšanā Latvijā. "Šobrīd no valdības puses redzam interesi sadarbības attīstīšanā. Valsts ir gatava iesaistīties futbola infrastruktūras uzlabošanā Rīgā un reģionos, tāpat ir sperti nozīmīgi soļi labas pārvaldības principu ieviešanā praksē un sporta politikā. Futbols kā masveidīgākais sporta veids Latvijā aktīvi iesaistās par tā iekļaušanu prioritāro sporta veidu sarakstā. LFF ieskatā tas būtu tikai likumsakarīgs lēmums. Bet tas nav vienīgais mūsu saskarsmes punkts, arī Daugavas stadions šobrīd ir Latvijas futbolam svarīgs objekts, un tieši sadarbībā ar valsti redzam tā attīstību. Mēs no LFF puses vēlamies nostiprināt sadarbību, lai tur futbols tiktu spēlēts vēl biežāk un vēl labākos apstākļos."

Vasaras sākumā Latvijas Olimpiskās komitejas Sporta komisija bija sagatavojusi ieteikumus Izglītības un Zinātnes ministrijas darba grupai par prioritāro sporta veidu noteikšanu. Projekts pagaidām ir vēl tikai izstrādes stadijā. "Tas viss vēl ir darba versija, nekas vēl nav akmenī cirsts, bet viena no prioritāšu daļām ir jauniešu iesaiste, masveidība, pieejamība, un, protams, ka futbolam visi šie rādītāji ir labā līmenī. Futbols pašlaik ir prioritāšu sarakstā. Paskatāmies, cik daudz jauniešu ar futbolu nodarbojas! Tad visi jautājumi atkrīt. Ko futbolam nozīmēs iekļaušana prioritāro sporta veidu pulkā? Pirmkārt, tas attieksies uz finansējumu sadali. Piemēram, varētu būt noteikti kritēriji, pēc kuriem sporta veidi varēs pieteikties finansējumam pasākumu organizēšanai. Tam gan būs noteikti griesti, bet būs pieejami līdzekļi. Gala rezultātam jābūt tādam, ka prioritārajiem sporta veidiem būs lielākas iespējas tikt pie valsts finansējuma," paskaidroja Riekstiņš.

Komentējot Daugavas stadiona turpmāko attīstību, Riekstiņš norādīja: "Skaidrs, ka pēc Daugavas stadionā veiktajiem ieguldījumiem ir tikai loģiski, ka tur ir futbols. Ceru, ka atradīsim dzirdīgas ausis arī valdībā, lai atrastu tam nepieciešamos līdzekļus. Ņemot vērā, ka Latvijas Futbola federācija ir gatava iesaistīties ar savu līdzfinansējumu, tas ir vislabākais iespējamais risinājums visām iesaistītajām pusēm."

Uz augšu
Back