Sevastova atkāpjas WTA reitingā, tuvojoties trešajam desmitam

Anastasija Sevastova

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova pirmdien atjaunotajā WTA rangā zaudējusi vienu pozīciju, šobrīd ieņemot 19.vietu, kamēr Aļona Ostapenko saglabājusi 74.pozīciju.

Sevastova iepriekšējā nedēļā spēja noturēt pozīcijas rangā, tomēr izstāšanās no Osakas "Premier" turnīra, kā arī pirmdien piedzīvotais zaudējums Uhaņas "Premier 5" sacensībās, nav nācis par labu, jo zaudēti svarīgi punkti. Vēl iepriekš tenisiste piedalījās "US Open", kur apstājās trešajā kārtā, nespējot aizstāvēt pērn pusfinālā nopelnītos punktus.

Tikmēr Ostapenko pozīcijas rangā nav mainījusi, ieņemot 74.vietu. Tenisiste pirms divām nedēļām piedalījās Džendžou "Premier" raudzes turnīrā, tomēr nespēja tikt tālāk par otro kārtu. Nākamajā nedēļā viņa nepārvarēja Seulas "International" turnīra pirmo kārtu, lai arī 2017.gadā triumfēja šajās sacensībās. Pirmdien Ostapenko uzsāks dalību Taškentas "International" turnīrā.

Neveiksmi rangā piedzīvojusi arī Diāna Marcinkēviča, kura pagājušajā nedēļā atkārtoja savu rekordu (WTA 196.), tomēr šonedēļ viņa zaudējusi 15 vietas un nu jau ir 211.pozīcijā. Trīs vietu kāpums ir Danielai Vismanei kura ieņem 503.pozīciju, bet Kamilla Bartone noslīdējusi piecas vietas zemāk - 892. Debiju rangā piedzīvojusi Margarita Ignatjeva, kura pārsvarā startē Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) Pasaules tūres sacensībās. Ignatjeva rangā ieņem 1082.vietu, kamēr Alise Čerņecka saglabājusi 1227.pozīciju.

Savukārt pirmajā desmitniekā izmaiņas nav notikušas. Pirmo pozīciju ieņem austrāliete un "French Open" čempione Ešlija Bārtija, tālāk seko čehiete Karolīna Plīškova un ukrainiete Jeļina Svitoļina. Ceturtā ir Naomi Osaka no Japānas, piektā šī gada "US Open" uzvarētāja kanādiete Bjanka Andresku, bet Simona Halepa no Rumānijas noslēdz labāko sešinieku. Tālāk seko čehiete Petra Kvitova, Kiki Bertensa no Nīderlandes, amerikāniete Serēna Viljamsa ir devītā, bet desmitnieku noslēdz Belinda Benčiča no Šveices.

Planētas ceturtā rakete sieviešu tenisā Naomi Osaka svētdien izcīnīja savu pirmo titulu astoņu mēnešu laikā.

Japāniete Osakas WTA "Premier" turnīra finālā ar rezultātu 6-2, 6-3 pārspēja krievieti Anastasiju Pavļučenkovu, kura reitingā 41.pozīcijā.

Savukārt dubultspēļu rangā kāpums tikai Ostapenko un Ignatjevai. 

Ostapenko ieguvusi vienu pozīciju, ieņemot 26.vietu, tālāk seko divas pozīcijas zaudējusī Sevastova (WTA 102.), bet valsts trešā rakete Marcinkēviča zaudējusi 44 vietas, atrodoties 297.pozīcijā. Vismane atkāpusies par 14 vietām (WTA 727.), Čerņecka par septiņām (WTA 934.), Bartone par desmit (WTA 1044.), bet Ignatjeva pakāpusies par 128 pozīcijām, ieņemot 1102.vietu.

Uz augšu