Virslīgā komanda laukumā vienlaicīgi varēs laist astoņus ārvalstu futbolistus
Papildināts

FOTO: Nora Krevņeva-Baibakova

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde pirmdien nolēmusi, ka no 2020.gada sezonas virslīgā klubs laukumā vienlaicīgi varēs sūtīt astoņus ārvalstu futbolistus, LFF paziņoja savā "Twitter" kontā internetā.

(Papildināts ar Kaspara Gorkša komentāru.)

Pirmdien notikušajā LFF Valdes sēdē viens no darba kārtības jautājumiem bija "Vietējo spēlētāju un leģionāru skaita ierobežojumi sacensību sistēmā".

Valde nolēma, ka no 2020.gada virslīgā darbosies formula 8+3. Tas nozīmē, ka laukumā varēs vienlaicīgi atrasties ne vairāk kā astoņi ārvalstu spēlētāji un ka vismaz trim futbolistiem būs jābūt pašmāju.

"LFF sporta departaments sniedza kvalitatīvu atzinumu, ka 8-3 sistēma negatīvi ietekmēs profesionāļu pāreju no jauniešu uz pieaugušo futbolu. Tas var radīt arī lielākus šķēršļus izlasei nākotnē, jo tas varētu novest pie maza spēlētāju skaita ar regulāru spēļu praksi virslīgas komandās," valdes pieņemto lēmumu komentēja LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

"Seši valdes locekļi, balsojot "par", ņēma vērā tikai dažu klubu intereses, nevis kopējās Latvijas futbola attīstības intereses. Tas, manuprāt, nav atbildīgs lēmums. Līdzšinējais plānveida pakāpeniskais ārvalstu spēlētāju skaita palielinājums bija daudz izsvērtāks un rūpīgāk pārdomāts. Atbildīgs lēmums būtu tāds, kas tiktu pieņemts visas futbola sabiedrības interesēs. Lai tie seši valdes locekļi nu skatās acīs spēlētājiem, jauniešu treneriem un reģioniem un lai pamato, kā redz spēlētāja attīstību tikko pieņemtās sistēmas ietvaros! Bet to viņi, protams, nedarīs, jo tālāka problēmas risināšana tiek pārlikta uz federācijas pleciem."

Balsojumā lēmums tika pieņemts, sešiem balsojot par un četriem pret šādu formulu.

Par nobalsoja Vadims Direktorenko, Aleksandrs Isakovs, Guntis Blumbergs, Arturs Gaidels, Egons Brants un anastasija Kučinska.

Pret balsoja Kaspars Gorkšs, Arturs Zakreševskis, Jānis Engelis un Sergejs Kovaļovs.

Uz augšu
Back