Stojanovičs: Parādījām vairāk drosmes - nebaidījāmies spēlēt

Speciāli no Ļubļanas
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Slaviša Stojanovičs
Slaviša Stojanovičs Foto: Sanita Sparāne (Latvijas Futbola federācija)

Latvijas futbola izlase sestdien izbraukumā Ļubļanā spēlē pret Slovēnijas valstsvienību parādīja vairāk drosmes nekā iepriekšējos mačos, uzskata komandas galvenais treneris Slaviša Stojanovičs. 

Latvijas futbolisti 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē ar rezultātu 0:1 piekāpās Slovēnijai.

"Katra spēle priekš mums ir sarežģīta. Gribam savu sniegumu pilnveidot ar katru spēli. Šovakar mūsu spēlē bija daudz pozitīvu lietu. Diemžēl zaudējam spēli un vienīgie zaudētie vārti bija no mūsu pašu spēlētāja. Uzskatu, ka šī spēle ir solis pareizajā virzienā," preses konferencē sacīja Stojanovičs.

Šajā kvalifikācijas ciklā šī ir tikai otrā spēle, kurā Latvijas izlase pirmajā puslaikā ar pretinieku cīnījās neizšķirti 0:0. Iepriekšējais šāds mačs bija martā Varšavā, kad spēlē pret Poliju tika zaudēti vien cīņas beigās.

Vaicāts, vai treneris piekrīt, ka šī spēle ir bijusi otra labākā kvalifikācijas ciklā, pirmajā vietā liekot Varšavas maču, kurā Latvija ar 0:2 piekāpās Polijai. Stojanovičs atbildēja apstiprinoši.

"Jā. Daži spēles komponenti, iespējams, pat bija labāki. Varšavā vairāk gaidījām iespējas pretuzbrukumiem. Šajā spēlē uzbrukām arī paši. Protams, šie ir mazi bet svarīgi soļi pareizajā virzienā."

Stojanovičam tika uzdots jautājums arī par biežajiem slovēņu pretuzbrukumiem. "Dažas problēmas vienā dienā nesalabosi. Pretuzbrukumi ir problēma teju katrā spēlē. Savās standartsituācijās esam pārāk naivi. Treniņos strādājam pie tā kā nosegt mūsu standartsituācijas. Ironiski, ka ar saviem soda sitieniem radām problēmas uz mūsu vārtiem."

Turpinājumā trenerim tika vaicāts, vai viņš Raivī Jurkovskī un Vladislavā Fjodorovā saskata potenciālu arī nākotnes perspektīvā. "Jā. Viņi abi šodien nospēlēja labi pret augsta līmeņa komandu. Fjodorovam bija jāsedz Verbičs, kamēr Jurkovskim bija jātiek galā ar Iļičiču. Tie ir divi augstas klases spēlētāji. Esmu apmierināts ar šiem un arī citiem jaunajiem puišiem. Latvijas izlasei pavisam noteikti ir nākotne."

Par spīti daudzām pozitīvajām spēles niansēm, tik un tā tika piedzīvots zaudējums un treneris spēles gaitā bieži neslēpa emocijas pēc neveiksmīgām epizodēm.

"Bieži treniņos pārrunājam to, kad ir loģiski piespēlēt bumbu un, kad to nav prātīgi darīt. Ir situācijas, kad nevajag piespēlēt atpakaļ. Un tās ir lietas, kas mani sadusmoja un arī turpinās sadusmot nākotnē."

Stojanovičs atzina, ka iepriekšējās spēlēs problēmas ir bijušas ar pārliecību un fizisko sagatavotību, bet šajā mačā treneris epizodiski saskatīja uzlabojumus arī šajos aspektos.

Trenerim tika uzdots jautājums arī par Mārča Oša spēli balsta pussarga pozīcijā, ņemot vērā, ka klubā tā nav viņa ierastā pozīcija. "Man bija vajadzīgs balsta pussargs un tāda mums šobrīd nav, jo ir savainojumi. Zināju, ka būs daudz tālās piespēles uz pretinieku garajiem spēlētājiem vidus zonā, tāpēc tur vajadzēja spēlētāju, kurš var labi cīnīties "otrajā stāvā"."

Noslēgumā Stojanovičam tika vaicāts, kas ir galvenie pozitīvie aspekti, ko paņemt no šīs spēles.

"Šodien parādījām vairāk drosmes - nebijām nobijušies spēlēt. Nestāvējām tikai aizsardzībā. Bija uzlabojumi piespēlēs un spēlē viens pret vienu. Šodien labs bija arī komandas kompaktums un "ķīmija"." 

"Protams, vēl ir daudz darāmā, lai mēs cīnītos par punktiem, bet ir jāskatās arī reāli uz to, kādā grupā spēlējam. Aizvadīsim pēdējo spēli Rīgā un sāksim darbu pie nākotnes," piebilda Stojanovičs.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pēdējo spēli Latvijas izlase aizvadīs jau otrdien, kad Rīgā tiksies ar Austrijas valstsvienību.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu