Latvijas kērlingistes Eiropas čempionātu noslēdz desmitajā vietā

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: WCF/Richard Gray

Latvijas sieviešu kērlinga izlase trešdien pēc zaudējuma Vācijai Zviedrijā notiekošā Eiropas čempionātā (EČ) mačā izkritusi no A divīzijas, bet ceturtdien meistarsacīkstes noslēdza desmitajā vietā.

Latvijas sieviešu izlase trešdien astotajā EČ mačā ar 4:11 piekāpās Vācijai.

Ceturtdien latvietēm pretī stājās pasaules čempiones šveicietes, kurām tika piedzīvots zaudējums 3:9, cīņai noslēdzoties pēc astoņiem endiem. Pēc pieciem endiem Latvija bija iedzinējos ar 3:5, bet septītajā un astotajā zaudēja pa diviem punktiem katrā.

Ar vienu uzvaru deviņās spēlēs Latvija ieņēma pēdējo, desmito, vietu grupā. Latvija zaudēja vietu augstākajā divīzijā, turklāt neiekļuva arī to valstu vidū, kas dosies uz pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru janvārī Somijā.

Latvijas sieviešu izlase ar 2:8 atzina Čehijas un ar 5:6 - Norvēģijas pārākumu, ar 10:9 ekstra endā pārspēja Igauniju, bet pēc tam ar 2:9 zaudēja Zviedrijai un ar 4:8 - Dānijai, otrdien ar 5:8 piekāpās Krievijai, bet trešdien ar 4:10 atzina kērlinga dzimtenes Skotijas pārstāvju pārākumu.

Latvijas sieviešu kērlinga izlasē šogad startēja Iveta Staša-Šaršūne, Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone un Tīna Siliņa.

Tikmēr B divīzijā Latvijas vīriešu izlase pēdējā mačā ar 7:5 pārspēja Austriju.

Latvijas valstsvienība B divīzijas B apakšgrupā ar četrām uzvarām septiņos mačos ieņēma ceturto vietu un tikai papildrādītāju dēļ  nekvalificējās izslēgšanas turnīram.

Latvijas izlase iepriekš turnīrā ar 8:3 uzvarēja Izraēlu, ar 3:6 zaudēja Turcijai un ar 5:7 - Baltkrievijai, bet pēc tam ar rezultātu 10:6 uzvarēja Franciju un ar 5:4 - Lietuvu, bet ar 6:11 piekāpās Polijai.

Latvijas valstsvienībā iekļauti Mārtiņš Trukšāns, Jānis Klīve, Sandris Buholcs, Artūrs Gerhards un Arnis Veidemanis. Latvieši EČ šādā sastāvā startē pirmo reizi.

Pērn Latvijas sieviešu izlase sasniedza vēsturē labāko panākumu - piekto vietu A divīzijā.

Eiropas čempionāts Zviedrijā norisināsies līdz sestdienai.

Komandas aizvadīs viena apļa turnīra kārtu, lai noskaidrotu četras labākās, kas turpinās cīņu par medaļām. Attiecīgi B divīzijas divas labākās komandas nodrošinās vietu A divīzijā nākamajā gadā, bet divas vājākās A divīzijas komandas nonāks B divīzijā. Turklāt izlases cīnās ne tikai par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā, bet arī par iekļūšanu nākamā gada pasaules čempionātā.

Sieviešu konkurencē pasaules čempionātā Kanādā 13 dalībvalstu vidū iekļūs septiņas labākās Eiropas čempionāta komandas. Astoto vietu Eiropa zaudēja pēdējā pasaules čempionātā, jo Latvija kā Eiropas valsts šo čempionātu noslēdza beidzamajā vietā. Savukārt pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīram Somijā no Eiropas kvalificēsies A divīzijas astotā un devītā vieta, kā arī B divīzijas pirmā un otrā vieta. Ja Somijas izlase, kas kā rīkotājvalsts nodrošinājusi automātisku dalību šajā kvalifikācijas turnīrā, iekļūs B divīzijas pirmajās divās vietās, tad uz kvalifikāciju dosies arī šī čempionāta A divīzijas desmitās vietas ieguvējas.

Savukārt vīriešu konkurencē uz pasaules čempionātu Skotijā dosies pirmais astotnieks no Eiropas, ieskaitot pašus skotus kā rīkotājus, līdz ar to kvalifikācijas turnīram Somijā kvalificēsies devītās un desmitās vietas A divīzijas komandas, kā arī pirmās un otrās vietas B divīzijas komandas. Ja Somija būs starp B divīzijas finālistēm, tad uz pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru dosies arī B divīzijas trešā labākā komanda.

Šis ir 45.Eiropas čempionāts, kas jau piekto reizi tiek rīkots kādā no Zviedrijas pilsētām. Kā ierasts vienlaicīgi norisinās spēles A un B divīzijās. Augstākajā divīzijā sacentīsies desmit komandas gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Savukārt B divīzijā sieviešu konkurencē cīņas aizvadīs desmit izlases, bet vīriešu - 16, sadalītas divās grupās pa astoņām.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu