Vējonis vēloties padarīt basketbolu par populārāko sporta veidu Latvijā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis (no labās), Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins un Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars FOTO: Ieva Makare/LETA

Piesakot savu kandidatūru uz Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidenta amatu, bijušais Valsts prezidents Raimonds Vējonis vēlas padarīt basketbolu par populārāko nacionālo sporta veidu Latvijā, informēja Vējoņa sekretāre Kristīne Reisa-Dāboliņa.

Viņa norādīja, ka Vējonis aktīvi seko līdzi notikumiem basketbolā un tā attīstībai Latvijā, kā arī bieži apmeklē basketbola kluba "Ogre" un Latvijas valstsvienības spēles. Bijušais prezidents brīvajā laikā arī pats spēlē basketbolu.

"Ņemot vērā, ka Vējonis ir ilgstošs basketbola kluba "Ogre" atbalstītājs un līdzjutējs, viņš ir iepazinies ar Ogres basketbola sistēmu un tās veiksmīgo attīstību, kas var kalpot par piemēru, attīstot Latvijas basketbola sistēmu kopumā," pavēstīja Reisa-Dāboliņa.

Izstrādātajā Basketbola attīstības programmā 2020. līdz 2024.gadam, Vējonis norādījis, ka jāpanāk Latvijas nacionālo izlašu medaļu iegūšana augstākā līmeņa starptautiskajās sacensībās, jārada Latvijas basketbola personību - spēlētāju, treneru, tiesnešu, menedžeru - izaugsmi veicinošas vide, kā arī jāstiprina basketbola sabiedrības vienotība un konstruktīva komunikācija, lai sasniegtu kopīgos mērķus.

Programmas sadaļā "Darbības principi" bijušais prezidents akcentējis nepieciešamību pēc lielākas basketbola cilvēku - reālā darba darītāju - īpatsvaru valdē un padomē, plašāku basketbola cilvēku iesaisti, palielinot komisiju skaitu, kā arī plašāku komisiju iesaisti lēmumu pieņemšanā un atbildībā par realizāciju.

Programmā 2020. līdz 2024.gadam, Vējonis rosina izveidot trīs jaunas komisijas: "3x3" komisiju, reģionu komisiju un senioru komisiju.

Tāpat Vējoņa darba programmā norādīts, ka padome, ko veido no 15 līdz 20 cilvēkiem, atbildība ir stratēģisku ideju ģenerēšana un lēmumu pieņemšana, rīkojot sēdes vismaz četras reizes gadā. Padomi veido, pēc statūtiem, četri labākie vīriešu klubu un sieviešu čempionu pārstāvji, bijušie LBS prezidenti, basketbola atbalstītāji un nozaru eksperti, virslīgās pārstāvēto basketbola centru deleģētie pārstāvji un basketbola senioru pārstāvis.

Basketbola attīstības programmā norādīts, ka valdē, ko veido septiņi cilvēki, ir paredzētas garantētas vietas jaunatnes un treneru komisiju vadītājiem. Tāpat visās valdes sēdēs jāpiedalās arī abu valstsvienību ģenerālmenedžeriem, kuriem nav balsstiesības, jo tās ir LBS algotas amatpersonas.

Tāpat programmā Vējonis ir norādījis četrus galvenos darbības virzienus:

  • jaunatnes basketbola sistēmas kvalitātes uzlabošana,
  • sacensību sistēmas pilnveide,
  • finansējuma sistēmas stabilizācija
  • darbs pie infrastruktūras pilnveidošanas.

Par LBS prezidenta krēslu 21.janvārī gaidāmajā biedru sapulcē cīnīsies bijušais Latvijas izlases spēlētājs Kaspars Cipruss, bijušais Valsts prezidents Raimonds Vējonis un bijusī Latvijas izlases basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota.'

Kā pirmais oficiāli savu kandidatūru pieteica Cipruss, kurš basketbolā administratīvajā darbā darbojies kā Latvijas Jaunatnes līgu (LJBL) direktors. Patlaban viņš strādā Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamentā. Bijušais Latvijas izlases centra spēlētājs Cipruss turpina arī basketbolista gaitas, spēlējot Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrajā divīzijā.

Ciprusam bija bagātīga klubu karjera, kuras laikā viņš divas reizes tika kronēts par Latvijas čempionu.

20.decembrī pieteikuma iesniedza arī Vējonis, kurš ir aktīvs "Ogres" kluba līdzjutējs un iesaistījies dažādās ar basketbolu saistītās aktivitātēs.

Savukārt septembra beigās par savu kandidatūru paziņoja bijusī Latvijas izlases basketboliste Jēkabsone-Žogota, kura savu pieteikumu iesniedza 20.decembrī.

Jēkabsone-Žogota Latvijas valstsvienībā aizvadīja 134 spēles, kurās guva 2206 punktus, kas šobrīd ir visu laiku labākais rezultāts.

Saskaņā ar LBS statūtu punktu 5.6.1. ikviens LBS biedrs ir tiesīgs izvirzīt prezidenta amata kandidātu, iesniedzot ģenerālsekretāram rakstveida iesniegumu un pievienojot izvirzītā kandidāta rakstveida piekrišanu ieņemt prezidenta amatu, kandidāta autobiogrāfiju, kandidāta sagatavotu rakstveida attīstības programmu un prioritātes četru gadu periodam. LBS informē, ka visu pretendentu programmas tiks izsūtītas LBS biedriem un publicētas portālā "Basket.lv".

Pēdējā LBS ikgadējā biedru sapulcē, kas notika 14.novembrī, šobrīdējais organizācijas vadītājs Valdis Voins paziņoja, ka nākamā sapulce jāsasauc 2020.gada 21.janvārī, kurā saskaņā ar LBS statūtiem, jāievēl prezidents un padome nākamajam četru gadu ciklam. Voins jau iepriekš paziņoja, ka uz trešo termiņu nekandidēs.

Rīgas Ostas policijas priekšnieks Voins, kurš LBS prezidenta amatu ieņem kopš 2011.gada 2.februāra, organizācijas vadībā aizstāja ilggadējo prezidentu Ojāru Kehri. Iepriekšējās vēlēšanās 2016.gada janvārī viņš bija vienīgais kandidāts uz amatu un tika pārvēlēts vienbalsīgi.

Uz augšu
Back