Pētersone sezonu sāk ar 22. vietu Pasaules kausa BMX superkrosā

Vineta Pētersone FOTO: Fifteen.com

Sestdienas rītā pēc Latvijas laika Austrālijas pilsētā Šepartonā aizvadīts UCI Pasaules kausa BMX superkrosā 1. posms, kurā uzvaras guva Niks Kimmans un Alise Viloubija. No Latvijas sportistiem visaugstāk tika Vineta Pētersone, kura iekļuva ceturtdaļfinālā un sacensības noslēdza 22. vietā.

Pasaules kausa sezona ar pirmajiem četriem no kopumā desmit paredzētajiem posmiem sākas Austrālijā. Pirmais un otrais posms šīs nedēļas nogalē notiek Šepartonas pilsētā.

Sacensības pulcēja 135 vīru un 54 dāmu kategoriju sportistus. Viņu vidū arī četri latvieši - Kristens Krīgers (“Mītavas kumeļi/ AKSSC Valmiera”), Helvijs Babris (“MŠA – Valmieras puikas/ AKSSC”), Vineta Pētersone (“Silvas ziķeri/ AKSSC Valmiera”) un Vanesa Buldinska (Mītavas kumeļi/ AKSSC Valmiera”). Jau esot Austrālijā, rokas savainojumu guva Mikus Strazdiņš, kurš spiests palikt malā.

Vīru sacensībās gan Kristens Krīgers, gan Helvijs Babris pārvarēja pirmās kārtas braucienus. Krīgeram savā braucienā otrā, bet Babrim ceturtā vieta.

Abi Latvijas vīri gan bija spiesti noslēgt sacensības 1/16 finālā. Babris lielāko brauciena laiku atradās piektajā vietā. Pēdējā virāžā viņš uzbruka ceturtajā vietā esošajam Hugo Maršzalekam, tomēr abi sportisti sadūrās un krita.

Tikmēr Krīgers, startējot vienā braucienā ar tādiem vīriem kā – olimpisko čempionu Konoru Fīldsu, argentīnieti Niklolasu Toresu un citiem, jau pēc starta nonāca astotajā vietā. Lai arī trasē izdevās apsteigt britu Trī Vaitu, tomēr augstāk par septīto vietu jelgavnieks netika.

Finālā uzvarēja Eiropas čempions un Pasaules kausa ieguvējs Niks Kimmans no Nīderlandes, bet otro un trešo vietu ieguva mājinieki – Entonijs Dīns un Izāks Kenedijs.

No latviešu dāmām pirmās kārtas braucienus sekmīgi pārvarēja Vineta Pētersone, kura, startējot vienā braucienā ar Lauru Smuldersu, bija trešā. Tikmēr Vanesa Buldinska astotdaļfinālam kvalificējās caur pēdējās cerības braucienu. Nākamajā kārtā Pētersone sīvā cīņā guva ceturto vietu, kvalificējoties ceturtdaļfinālam. Tikmēr Buldinskai savā braucienā sestā vieta, kas liedza tikt tālāk.

Pētersone startēja vienā ceturtdaļfināla braucienā ar divkārtējo olimpisko čempioni Marianu Pahonu. Spēkos līdzvērtīgā braucienā latvietei sestā vieta, kas neļāva sasniegt pusfinālu. Sacensību noslēgumā Vinetai 22. vieta. Uzvarēja Alise Viloubija, otrā vieta austrālietei Sajai Sakakibarai, bet trešo pozīciju ieguva Pahona.

Otrā posma sacensības notiks agrā svētdienas rītā pēc Latvijas laika. Pirmie braucieni sāksies pulksten 03:00, bet fināli gaidāmi no pulksten 07:00.

Sacensībām tiešraidē būs iespējams sekot līdzi BMX Live TV youtube kanālā.

Uz augšu
Back