Girgensons gūst desmitos vārtus šosezon NHL

Zemgus Girgensons
Zemgus Girgensons Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas hokeja uzbrucējs Zemgus Girgensons naktī uz sestdienu (pēc Latvijas laika) guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, palīdzot Bufalo "Sabres" komandai izcīnīt uzvaru.

"Sabres" izbraukumā ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) pārspēja Ņujorkas "Rangers".

Girgensons pirmā perioda vidū guva vārtus, izvirzot Bufalo komandu 1:0 vadībā.

Latvijas hokejists laukumā pavadīja 17 minūtes un 26 sekundes (4 sekundes vairākumā, 1 minūte un 5 sekundes mazākumā).

Girgensons izpildīja 4 metienus pa pretinieku vārtiem, veica 4 spēka paņēmienus, bloķēja 1 metienu un maču pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Vēl uzvarētāju labā vārtus guva Sems Reinhārts un Džimijs Vesejs, bet "Rangers" komandā ar precīziem metieniem izcēlās Mika Zibanejads un Kriss Kreiders.

Latvijas hokejists šosezon 55 spēlēs guvis 10 vārtus un veicis 5 rezultatīvas piespēles.

26 gadus vecajam Girgensonam gūto vārtu skaita ziņā šī ir otrā labākā sezona karjerā. Septiņu gadu NHL karjerā viņa rekords ir 15 gūti vārti vienā sezonā.

"Sabres" ar 56 punktiem 55 spēlēs ieņem 13. vietu Austrumu konferences turnīra tabulā.

"Rangers" ar 56 punktiem 53 mačos ierindojas 12. pozīcijā Austrumu konferences kopvērtējumā.

Citā spēlē vārtsargs Elvis Merzļikins palīdzēja Kolumbusas "Blue Jackets" komandai izcīnīt uzvaru.