Ungārijas hokejisti kļūst par Latvijas pretiniekiem OS kvalifikācijā

Ungārijas izlases hokejisti FOTO: Magyar Jégkorong/Facebook

Ungārijas vīriešu hokeja izlase svētdien Notingemā (Lielbritānija) uzvarēja 2022. gada Pekinas olimpisko spēļu priekškvalifikācijas trešās kārtas grupā un kļuva par vienu no Latvijas valstsvienības pretiniecēm kvalifikācijas turnīrā.

Augusta beigās Latvija E grupā Rīgā krustos nūjas ar Franciju, Itāliju un Ungāriju.

Ungārija cīņā par pirmo vietu J apakšgrupā ar 4:1 (0:0, 2:0, 2:1) pārspēja turnīra saimnieci Lielbritāniju. 

J apakšgrupā pēc trim spēlēm pirmā ar astoņiem punktiem bija Ungārija, sešus punktus iekrāja Lielbritānija, četri punkti bija Rumānijai, bet Igaunija palika bešā.

Tikmēr sensacionāli nākamajā posmā vietu nodrošināja Polija, kas Nursultanā ar 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) guva virsroku pār Kazahstānu. Mājiniekiem šajā mačā metienu attiecība bija 53:17, taču ar to un virkni naturalizētajiem ziemeļamerikāņiem nebija gana uzvaras izcīnīšanai.

H apakšgrupā pirmā ar deviņiem punktiem bija Polija, sešus punktus iekrāja Kazahstāna, trīs punkti bija Ukrainai, bet bez punktiem palika Nīderlande.

Polija kvalifikācijas D grupā tiksies ar Slovākiju, Baltkrieviju un Austriju.

Kā trešā ceļazīmi uz nākamo kārtu nodrošināja Slovēnija, kas G apakšgrupas spēlē Jesenicē ar 6:2 (0:1, 1:0, 5:1) apspēlēja Japānu.

G apakšgrupā Slovēnijai bija deviņi punkti, Japāna iekrāja sešus punktus, Lietuvai bija trīs punkti, bet Horvātija turnīru noslēdza bez punktiem.

Slovēnijai F grupā būs spēkošanās ar Norvēģiju, Dāniju un Dienvidkoreju.

Uz olimpiskajām spēlēm ceļazīmes izcīnīs trīs izlases, kas uzvarēs kvalifikācijas apakšgrupās. Vietas Olimpiādē jau nodrošinātas Kanādai, Krievijai, Somijai, Zviedrijai, Čehijai, ASV, Vācijai, Šveicei un mājiniecei Ķīnai.

Latvijas izlase piedalījās četrās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas - 2002.gadā Soltleiksitijā, 2006.gadā Turīnā, 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos -, bet uz 2018.gada Phjončhanas Olimpiādi ceļazīme netika izcīnīta.

Uz augšu
Back