Ventspils brīvosta slēgs reklāmas līgumu ar BK "Ventspils"

LETA
Ventspils brīvosta slēgs reklāmas līgumu ar BK "Ventspils"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 27
"Ventspils" basketbolisti
"Ventspils" basketbolisti Foto: www.bkventspils.lv

Ventspils brīvostas valde piektdien nolēma slēgt reklāmas līgumu ar basketbola klubu "Ventspils" uz šā gada pirmo pusgadu par 297 520 eiro, atklāja Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Ieviņa. 

Viņa norādīja, ka līgums paredz Ventspils brīvostas reklāmu rādīšanu basketbola spēļu laikā, uz sportistu formām un citos ar basketbolu saistītos veidos. "Reklāmas līguma summa ir piešķirta līdzšinējā apjomā, vienīgi valdes lēmums bija līgumu slēgt uz pusgadu," sacīja Ieviņa. 

Savukārt par reklāmas līgumu ar futbola klubu "Ventspils" šodien lēmums nav pieņemts, atliekot to uz kādu no nākamajām valdes sēdēm.

Ventspils brīvostas pārvalde ir basketbola kluba "Ventspils" ģenerālsponsors un no brīvostas saņemtais atbalsts veido aptuveni trešdaļu no kluba budžeta. Klubam ar brīvostu bija noslēgts 438 244 eiro vērts līgums par reklāmas aktivitāšu īstenošanu 2019.gadā basketbola spēļu laikā.

Basketbola kluba "Ventspils" padomes priekšsēdētājs līdz 2019.gada 17.decembrim bija Ventspils pilsētas mērs Aivars Lembergs, kuram pērn 9.decembrī ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC), balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteica sankcijas. Kopā ar Lembergu sankcijas tika noteiktas četrām ar viņu saistītām juridiskām personām - Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai. 

Reaģējot uz Ventspils brīvostas iekļaušanu sankciju sarakstā, Saeima grozīja likumus, lai Ventspils brīvostu un arī Rīgas brīvostu nodotu valsts pārziņā, bet 17.decembrī valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas rosinājumu dibināt jaunu kompāniju - "Ventas osta", kas nodrošinās Ventspilī esošās ostas teritorijas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu.

Savukārt 18.decembrī OFAC paziņoja par sankciju atcelšanu pret Ventspils brīvostu un Ventspils brīvostas pārvaldi. Ventspils brīvostai noteiktās sankcijas tika atceltas pēc tam, kad Lembergs atkāpās no brīvostas valdes un Latvijas valdība veica darbības, lai pārtrauktu Lemberga ietekmi ostā, izriet no ASV Finanšu ministrijas paziņojuma presei.

Pēc pārkrauto kravu apmēra Ventspils osta ir otra lielākā osta Latvijā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu