Nākamās sezonas ziemas sporta veidu LOV sastāvā kopumā iekļauts 61 sportists

Martins Dukurs

FOTO: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas Olimpiskā vienība (LOV) otrdien notikušajā dalībnieku sapulcē vienojās par sportistu sastāvu ziemas sporta veidos, tajā kopumā iekļaujot 61 sportistu, vēsta LOV.

Šodien, 28.aprīlī LOV dalībnieku sapulce izvērtēja ziemas sporta veidu sportistu sasniegumus aizvadītajā sezonā un nosauca LOV "A", "B" un "C" sastāvus nākošajai 2020./2021.gada sezonai. LOV sastāvos tika iekļauts 61 sportists (deviņi sporta veidi), kuri bija izpildījuši LOV atlases kritērijus 2019./2020.gada sacensību sezonā.

LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis atzīmē, ka ir prieks vismaz par ziemas sporta veidu pārstāvjiem, kuru sniegumu Covid-19 pandēmijas izraisītās pārmaiņas neskāra tik ļoti kā vasaras sporta veidu pārstāvjus un sportisti varēja pabeigt savu sacensību sezonu. Pašreiz iezīmējas sen nebijusi situācija, kad vasaras un ziemas olimpiskās spēles varētu notikt viena pusgada laikā.

A sastāvā iekļuvušie sportisti treniņu darbam un sacensību atbalstam varēs saņemt līdz pat 15 950 eiro lielu naudas summu, B sastāva sportistiem būs iespēja iegūt līdz 11 200 eiro, bet C sastāvā iekļautie varēs kandidēt uz līdz pat 2800 eiro.

Tuvākajā laikā LOV organizēs tikšanās videokonferences režīmā ar ziemas sporta veidu federācijām, treneriem un sportistiem, lai varētu uzsākt finansēt atlētu gatavošanos pirmsolimpiskajai sacensību sezonai.

LOV A sastāvā nākamajai sezonai iekļauts 21 sportists

Ātrslidošana: Haralds Silovs;

Biatlons: Baiba Bendika, Andrejs Rastorgujevs;

Bobslejs: Oskars Ķibermanis, Matīss Miknis, Lauris Kaufmanis, Dāvis Spriņģis, Oskars Melbārdis, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga, Intars Dambis;

Skeletons: Martins Dukurs, Tomass Dukurs;

Kamaniņu sports: Kendija Aparjode, Kristers Aparjods, Andris Šics, Juris Šics, Oskars Gudramovičs, Pēteris Kalniņš, Ulla Zirne, Elīza Cauce;

B sastāvā iekļauti 24 sportisti

Bobslejs: Ralfs Bērziņš, Edgars Nemme, Edgars Pirogs, Dāvis Kaufmanis, Helvijs Lūsis, Ivo Dans Kleinbergs, Māris Priekulis, Reinis Nungurs;

Daiļslidošana: Deniss Vasiļjevs;

Kamaniņu sports: Elīna Ieva Vītola, Gints Bērziņš, Eduards Ševics-Mikeļševics, Lūkass Krasts, Sigita Bērziņa, Kaspars Rinks, Ardis Liepiņš, Justīne Maskale, Mārtiņš Bots, Roberts Plūme;

Skeletons: Endija Lāsma Tērauda, Krists Netlaus, Elvis Veinbergs;

Slēpošana: Patrīcija Eiduka;

Šorttreks: Roberts Krūzbergs;

C sastāvā iekļauti 16 sportisti

Biatlons: Renārs Birkentāls, Edgars Mise;

Bobslejs: Emīls Cipulis, Arnis Bebrišs, Loreta Beķerniece, Renārs Grantiņš;

Daiļslidošana: Angelina Kučvaļska;

Kamaniņu sports: Viktorija Ziediņa, Selīna Elizabete Zvilna, Riks Kristens Rozītis, Kristens Putins, Imants Marcinkēvičs;

Kalnu slēpošana: Dženifera Ģērmane;

Skeletons: Dārta Estere Zunte;

Slēpošana: Raimo Vīgants;

Šorttreks: Reinis Bērziņš.

Uz augšu
Back