Rīgas "Dinamo" komandā konstatēta inficēšanās ar Covid-19

Papildināts
LETA
Rīgas "Dinamo" komandā konstatēta inficēšanās ar Covid-19
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 15
Rīgas "Dinamo" hokejisti
Rīgas "Dinamo" hokejisti Foto: Raimonds Volonts, "Dinamo Rīga"

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" no Krievijas atgriezusies ar septiņiem Covid-19 slimniekiem, sestdien apstiprināja "Dinamo" kluba valdes priekšsēdētājs Juris Savickis.

(Plkst. 18.56 papildināts viss teksts.)

Iepriekš "sportacentrs.com" vēstīja, ka viņu rīcībā ir informācija, ka vismaz pieciem komandas dalībniekiem analīzēs konstatēta saslimšana ar Covid-19, bet visu komandas locekļu analīžu rezultāti vēl nav zināmi.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) preses pārstāve Ilze Arāja aģentūrai LETA uzsvēra, ka epidemioloģiskā izmeklēšana vēl turpinās, taču ir apstiprināti pieci saslimšanas gadījumi, kas saistīti ar minēto hokeja komandu. Tāpat ir noteiktas vairākas kontaktpersonas. Saslimušie un kontaktpersonas ir izolācijā.

SPKC pārstāve arī patlaban neprecizēja, vai saslimušie un kontaktpersonas ir hokejisti vai citas komandā nodarbinātās personas.

Arī kontaktpersonu skaitu Arāja patlaban nevarēja pateikt, jo epidemioloģiskā izmeklēšana vēl turpinās. Tāpat tiek skaidrots, kur notikusi inficēšanās un vai tas varētu būt noticis Krievijā.

Arāja vispārīgi skaidroja, ka saslimušām personām izolācijā jāatrodas līdz brīdim, kad ģimenes ārsts dod akceptu, ka viņš ir vesels un var doties sabiedrībā. Kontaktpersonām jāatrodas 14 dienu izolācijā, taču, ja parādās simptomi un ir pozitīvs Covid-19 tests, tad kontaktpersona kļūst par saslimušo un šim saslimušajam arī tiek noteiktas kontaktpersonas.

"Patlaban strādājam ar komandas vadību un nosakām kontaktpersonas. Mēs viņiem sniedzam informāciju un viņi jautā mums. Sākumā ir svarīgi izolēt saslimušos un noteikt saslimušo kontaktpersonas un tālāk caur izmeklēšanu tiek meklēts inficēšanās avots," norādīja Arāja.

"Dinamo" kluba valdes priekšsēdētājs Juris Savickis sarunā ar LETA apstiprināja, ka saslimuši ir pieci hokejisti un vēl divi komandas personāla dalībnieki.

"Turpmākie lēmumi tiks pieņemti, vadoties no mūsu valsts un attiecīgo medicīnas iestāžu rekomendācijām," norādīja Savickis, apliecinot, ka vēl norit konsultēšanās par labāko rīcību šajā situācijā.

Covid-19 epidēmijas dēļ jau tika pārceltas sešas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Nursultanas "Baris" spēles, tai skaitā "Baris" un Rīgas "Dinamo" 18.septembra mačs Nursultanā.

Tāpat iepriekš nenotika Rīgā paredzētā "Dinamo" spēle ar Ņižņekamskas "Ņeftehimik" saslimšanas dēļ viesu komandā, kā bija piedzīvota spēles tiesnešu maiņa saslimšanas dēļ.

Šobrīd apdraudēta ir nākamās spēles notikšana, kas "Dinamo" bija paredzēta 22.septembrī ar Ņižņijnovgorodas "Torpedo".

"Mēs negaidījām, ka Covid-19 mūsu komandu skars tādā apjomā," saka kluba valdes priekšsēdētājs. "Mēs nezinām, vai otrdienas spēle notiks, tomēr visa atlikusī komanda turpina gatavoties mačam ar "Torpedo"."

Informācija Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) vietnē "Twitter" platformā liecina, ka pēdējās 24 stundās fiksēti 17 jauni saslimšanas gadījumi.

"SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka seši saslimušie atgriezušies no ārzemēm (Lielbritānija, Krievija), trīs saslimušie ir kontaktpersonas, astoņiem saslimušajiem tiek precizēti inficēšanās apstākļi. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās," vēsta informācija SPKC "Twitter" kontā.

Ar piecās spēlēs iegūtajiem trim punktiem "Dinamo" šosezon Rietumu grupā ieņem desmito vietu 11 komandu vidū.

Par "Dinamo" galveno treneri jūlijā tika iecelts latviešu speciālists Pēteris Skudra, bet viņam asistē Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandas "Rīga" pagājušās sezonas galvenais treneris Raimonds Vilkoits un viņa asistents Aleksandrs Ņiživijs. Nesen Skudras vadītajai komandai pievienojās aizsargu treneris no Krievijas Dmitrijs Parhomenko, baltkrievu vārtsargu speciālists Andrejs Kudins un video treneris no Krievijas Igors Makarovs.

"Dinamo" iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu