VIDEO ⟩ "Lightning" panāk neizšķirtu Stenlija kausa fināla sērijā

Tampabejas "Lightning" naktī uz otrdienu (pēc Latvijas laika) izcīnīja uzvaru un izlīdzināja rezultātu Nacionālās hokeja līgas (NHL) fināla sērijā.

"Lightning" ar rezultātu 3:2 (3:0, 0:1, 0:1) pārspēja Dalasas "Stars" un panāca neizšķirtu 1-1 Stenlija kausa fināla sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām.

Tampabeja pirmajā periodā nepilnu četru minūšu laikā guva trīs vārtus. Pa reizei ar precīzu metienu izcēlās čehs Ondržejs Palāts, kanādietis Breidens Points un amerikānis Kevins Šatenkirks.

Pirmos divus vārtus "Lightning" guva skaitliskajā vairākumā. Tampabeja nebija realizējusi skaitlisko vairākumu iepriekšējās četras spēles pēc kārtas - bilance bija 0-14.

Savukārt divas rezultatīvas piespēles nopelnīja krievs Ņikita Kučerovs un arī zviedru aizsargs Viktors Hedmans, kuru atzina par mača labāko spēlētāju.

Kučerovs labojis "Lightning" kluba rekordu. Viņš šosezon "play-off" mačos sakrājis 28 rezultativitātes punktus (6 vārti + 22 piespēles).

Līdz šim rekords piederēja kanādietim Bredam Ričardam, kurš 2004. gadā, kad "Lightning" izcīnīja Stenlija kausu, atzīmējās ar 26 punktiem (12+14).

"Lightning" krievu vārtsargs Andrejs Vasiļevskis atvairīja 27 pretinieku metienus, 17 no tiem otrajā periodā.

"Stars" rindās vārtus guva zviedrs Matiass Janmarks un amerikānis Džo Pavelskis, bet Dalasas vienības krievu vārtsargs Antons Hudobins atvairīja 28 pretinieku metienus.

Stenlija kausa fināla sērija risinās Kanādas pilsētā Edmontonā.

"Stars" vienīgo reizi par NHL čempioni kļuva 1999. gadā, finālā pārspējot Bufalo "Sabres".

Savukārt "Lightning" vienīgo reizi Stnelija kausu izcīnīja 2004. gadā, finālā cīņā par trofeju pārspējot Kalgari "Flames".

Pērn Stenlija kausa finālā Sentluisas "Blues" sērijā ar 4-3 pārspēja Bostonas "Bruins".