Vecāki ierodas sagaidīt Ļevčanku; viņu no apcietinājuma neatbrīvo

FOTO: AFP/SCANPIX

Baltkrievijas slavenākā basketboliste Jeļena Ļevčanka aiz restēm pavadījusi 15 diennaktis, un viņai ceturtdien vajadzēja atgriezties uz brīvām kājām. Sagaidīt savu atvasi uz izolatoru Minskā ieradās vecāki, taču viņa apcietinājumā paturēta vēl uz vismaz 72 stundām. 

Ļevčanka par līdzdalību tautas masu pasākumos pret pašpasludināto Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko tika aizturēta 30. septembra rītā, kad viņa plānoja no Minskas lidostas doties ceļā uz plānotu ārstēšanos un rehabilitāciju.

Ceturtdienas rītā viņai bija jāiznāk no apcietinājuma, taču tā nenotika. Ļevčankas vecāki "tut.by" sacīja, ka aizturēšana pagarināta par 72 stundām par kādu citu epizodi. Tiesa, nezinot, par kādu.  

Basketbolistes advokāts vēl nemācēja teikt, kad notiks tiesas sēde.

Ļevčanku sagaidīt ieradās daudzas vietējās sporta zvaigznes, tostarp Jegors Meščerjakovs, Vasilijs Homutovskis, Andrejs Kravčenko, Stepans Popovs, Nadežda Ostapčuka, kā arī basketbola līdzjutēji.

37 gadus vecā Ļevčanka ir viena no labākajām basketbolistēm Baltkrievijas vēsturē.

Viņa Baltkrievijas valstsvienībā spēlējusi kopš 2001. gada, divreiz piedaloties olimpiskajās spēlēs. 2010. gadā viņa spēlēja WNBA finālā un tika atzīta par pasaules čempionāta labāko centra spēlētāju. 

Ļevčanka iesaistījās sportistu atbalsta kustībā pret vardarbību un negodīgām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, kurās it kā uzvarēja Aleksandrs Lukašenko.

Uz augšu
Back